על פי דיווח שהחל את דרכו ב-Bloomberg וזכה לסימוכין במספר אתרים נוספים, החליטה מיקרוסופט לזנוח את פרוייקט הזון לטובת התמקדות ב-Windows Phone 7, לאחר שרף המכירות הפך זעום בשנים האחרונות. על פי הדיווח תיטול מיקרוסופט את עבודות הפיתוח של הזון, תיישם אותן ב-Windows Phone 7 ולא תציג עוד דגמים חדשים יותר לנגני ה-Zune.

סוף עידן נגני המוזיקה

המענה של מיקרוסופט לליין האייפודים הפופולארי של אפל שכבש בעשור הקודם את תעשיית המוזיקה לא הצליח להמריא מעולם. בריטואל שזכה לשיחזור מאוחר יותר גם בשוק הסמארטפונים, מיקרוסופט פשוט התעוררה מאוחר מידי.

בזמן שאפל חשפה לראשונה את מכשיר האייפוד ב-2001, הצטרפה מיקרוסופט לשוק שהפך לכמעט מונופול של קופרטינו רק שש שנים לאחר מכן. חדשנות לא ממש היתה שם ודגמי הזון לא הצליחו לחקות את ההצלחה של אפל בתחום.

מהפכת הסמארטפונים שהחלה שנה לאחר השקתו הראשונית של הזון כבר חרצה את גורלו, למעשה, היה מוטב לה למיקרוסופט שבשלב כה מאוחר לא תשיק אותו כלל ותנסה להתרכז דווקא בשוק הסמארטפונים אלא שגם כאן כניסתה המאוחרת של מיקרוסופט לתחום הגיעה לאחר שאפל וגוגל השתלטו עליו באופן אגרסיבי למדי.

ומה תגובתה של מיקרוסופט לרחש המספיד את נגן המוזיקה שלה: "אין לנו דבר להצהיר בנוגע לדגם חדש עבור ה-Zune, אך נציין כי רק לאחרונה השקנו את מכשיר ה-Zune HD בקנדה ואנו מתחייבים להמשיך ולספק לו תמיכה בצפון אמריקה".

קרא עוד:  גוגל השיקה דור חדש ל-Google Glass - אבל לא בשבילכם

התגובה העמומה הזו והעובדה שהדגם האחרון של נגן ה-Zune  זכה להשקה בספטמבר 2009 רק מחזקים את הדיווחים המספידים את נגן המוזיקה הנייד של החברה, מהלך שלא יכה בתדהמה ככל הנראה את תעשיית המוזיקה או את העולם הטכנולוגי של 2011.

בריאיון עם מנכ"ל החברה, סטיב באלמר, טען האחרון בערב השקתו של הזון ב-2006 כי הוא חוזה שהנגן החדש של מיקרוסופט ינצח את האייפוד, גם אם זה לא הולך להיות כל כך קל. המציאות ככל הנראה שירטטה קווים מעט שונים, אבל חזון זה חזון ומטרה צריך להציב.

פורסם במקור באתר NewsGeek

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.