על בימת אולם הכנסים בתערוכת E3 2018 רמז פיל ספנסר (Phil Spencer) כי העתיד של תחום הגיימינג מצוי בהזרמת משחקים מהענן. רבים ראו הודאה בכך שבמיקרוסופט (Microsoft) שוקדים על שירות הזרמת משחקים לפי דרישה. כעת הוסר הלוט מעל השירות עם ההכרזה על Project xCloud, שיאפשר להזרים משחקי Xbox מהענן אל כל מכשיר.

השירות יאפשר להפוך את קטלוג המשחקים של Xbox לזמין עבור כלל המכשירים, ללא תלות בחומרה. בין אם מדובר על מחשב אישי, מחשב נייד, טלפון חכם או טאבלט כשהשירות תומך בשימוש של בקר שליטה או בשליטה באמצעות כפתורים וירטואלים. המשחקים יופעלו על שרתים מרוחקים בענן ויוזרמו היישר אל מסך המכשיר.

כדי להפוך את חזון הזרמת המשחקים מהענן למציאות, Project xCloud עושה שימוש במספר טכנולוגיות של מיקרוסופט, כמו השימוש בשרתים בעלי חומרה מותאמת למשחקים. באלה נעשה שימוש ברכיבים של קונסולות Xbox One, זאת כדי להבטיח תמיכה בכל קטלוג המשחקים הנוכחי והן תמיכה בתאימות לאחור ולעתיד.

כמו כן Project xCloud יעשה שימוש בחוות השרתים ומחשוב ענן של Azure, המקנה לשירות פריסה של 54 אזורים ו-140 מדינות. באלה תוצע "חוויה באיכות הגבוהה ביותר ברוחב פס הנמוך ביותר" – כך על פי כרמן צ'ודרי (Kareem Choudhry), סגן נשיא חטיבת המשחקים והענן, שהכריז כי השירות יעבוד על כל מכשיר בעל חיבור לאינטרנט במהירות של 10 מגה-ביט/שנייה.

Project xCloud נמצא כרגע בבדיקה פנימית כאשר בהודעת ההכרזה צויין כי ניסוי פומבי יפתח לציבור כבר בשנה הבאה.