האם מיקרוסופט תפסיק למכור את קוסולת האקסבוקס 360 בארה"ב? שופט ביה"מ בוושינגטון, דיוויד שאו אשר נבחר להכריע בסוגיית תביעת הפטנטים של מוטורולה נגד מייקרוסופט קבע כי קונסולת האקסבוקס 360 אכן מפרה פטנטים של מוטורולה, ומדובר בפטנטים הקשורים לפענוח ווידאו ותקשורת אלחוטית. השופט אף המליץ לעצור את מכירת קונסולת האקסבוקס ברחבי ארצות הברית.

למרות שכרגע אין חשש והקונסולה תמשיך להימכר בארצות הברית, ההמלצה של השופט תבוא לדיון בפני וועדת המסחר הבינלאומית (USITC) במידה ווועדת המסחר תסכים עם דעתו של שאו, יידרש אישורו של האזרח מספר אחד, נשיא המדינה ברק אובמה, על מנת לעצור את מכירות הקונסולה בפועל.

סכום לא סביר
מיקרוסופט לא הצליחה להגיע להסכם עם מוטורולה בנוגע לפטנטים האמורים שכן לטענתם גובה התמלוגים אותה דורשת החברה אינו הוגן, שכן מוטורולה דורשת 2.25 אחוז מההכנסות ממכירות האקסבוקס 360 וחלונות 7, על-פי מיקרוסופט מדובר בסכום לא סביר.

תביעת נגדית
האם באמצעות תביעת הפטנטים הזו מתכוונים במוטורולה לפגוע בבטן הרכה של מיקרוסופט? שכן זו האחרונה מובילה מאבק פטנטים ממושך נגד יצרניות האנדרואיד השונות ובניהן גם נגד מוטורולה. בעוד רוב היצרניות הגיעו להסכם פשרה עם מיקרוסופט בנוגע לגבוה התמלוגים אודות הפטנטים שמפרה מערכת ההפעלה אנדרואיד, מוטורולה לא הגיעה עם מיקרוסופט להסכם והשתיים ממשיכות במאבק חובר עולם מאחורי כותלי בית המשפט.

תזמון בעייתי
העיתוי לא יכל להיות גרוע יותר, ההכרעה הסופית בנוגע להפעלת צו איסור המכירה תתקבל באוגוסט, קצת לפני עונת החגים האמריקאית שהיא כידוע "העונה החמה" למכירת הג'אדגטים בארצות הברית. למרות שתרחיש זה פחות סביר במידה ויוחלט בוועדת המסחר עמדתו של שאו והן אישורו של הנשיא האיסור על מכירת הקונסולה במיוחד בתקופה זו תשפיע לרעה על כמות המכירות השנתית של הקונסולה – דבר אשר יפעיל לחץ רב על מיקרוסופט להתחיל בהליך רישוי של הפטנטים מול מוטורולה.

קרא עוד:  נוביה גם בעניינים: תשדרג את Red Magic 3 עם +Snapdragon 855