רק לאחרונה מיקרוסופט השיקה באופן רשמי את טאבלט ה- Surface עם Windows 8, וכבר צצים דיווחים ברשת לגבי טאבלט נוסף של החברה. מקורות פנימיים טוענים שמיקרוסופט עובדת על טאבלט גיימינג חדש, שככל הנראה ייקרא Xbox Surface – שילוב של קונסולת המשחקים הידועה וטאבלט.

על-פי הדיווח, מדובר בטאבלט בגודל 7 אינץ' אשר יכוון בעיקר לתחום הגיימינג יציג יכולת שליטה וחווית משחק גבוה עם תכונות המוכרות לנו מה-Xbxo 360. טרם נמסרו פרטים כלשהם לגבי מפרט הטאבלט החדש, אבל סביר להניח שהוא יצויד בחומרה מותאמת לביצועים גבוהים, כדי שהמשחקים הכבדים יפעלו באופן חלק על המכשיר. מבחינת מערכת ההפעלה, כפי הנראה הוא יריץ את גרסת המערכת האחרונה של מיקרוסופט, ה- Windows 8 וקרוב לוודאי שמערכת ההפעלה תותאם במיוחד לייעוד הגיימינג במכשיר ולא תהיה כמו בטאבלטים הרגילים, ולכן ייתכן שחלק מהפונקציות הסטנדרטיות של טאבלטים לא יכללו, והדגש יהיה על המשחקים.

קשה לשער מה בדיוק מיקרוסופט מתכננת, אבל אין ספק השילוב בין קונסולת המשחקים Xbox לבין טאבלט ה- Surface החדש, בהחלט מסקרן, במיוחד שהדבר מגיע לאחר שמועות רבות אודות קונסולת הדור הבא, ה-Xbox 720. כמעט ולא ידועים פרטים לגבי המכשיר החדש, אבל אנו משערים שעם הזמן יגיעו דיווחים חדשים ונזכה לשמוע עליו רבות.