מיקרוסופט (Microsoft) היא מהחברות הראשונות לעדכן את התוכנות שלהן לשימוש עם מחשבי ה-MacBook Pro החדשים שהשיקה השבוע אפל (Apple). החברה הודיעה כי ערכת Office בגרסת המקינטוש תומכת כעת בפס המגע הדיגיטלי שמעטר את המחשבים הניידים החדשים, וזה כולל כפתורים דיגיטליים מותאמים שמופיעים לפי הצורך עבור היישומים השונים שמרכיבים את הערכה, כולל Word, Excel, PowerPoint ו-Outlook, וזאת במקום מקשי הפונקציות.

ב-Word, לדוגמה, ניתן להשתמש בפס המגע כדי לשנות בקלות סגנונות ופורמטים לטקסט ואפילו להעתיק ולהדביק – פעולות שעד כה הצריכו את המשתמש, לפחות בגרסת המקינטוש, לגשת לפס התפריט בתוכנה עצמה. ב-PowerPoint ניתן להשתמש בפס המגע כדי לערוך גרפים במצגת, לסובב אותם ולהזיז אותם ממקום למקום, וזאת כדי למקם אותם בזווית הנכונה.

ב-Excel ניתן לגשת באמצעות הפס בקלות לנוסחאות ופונקציות כמו סכום, ממוצע, מקסימום וכן הלאה. ב-Outlook ניתן לנגן סרטוני וידאו, לנתק שיחות ולהציג את הפגישות הקרובות על הפס עצמו.

הגרסה החדשה של Office תהיה זמינה כאשר מחשבי ה-MacBook Pro החדשים יישלחו למזמינים בעוד כשבועיים. מיקרוסופט טוענת כי היא מחויבת לספק שיפורים נוספים ליעילות כדי למצות את מלוא הפוטנציאל של התכונה החדשה.