כחודש חלף מאז שמיקרוסופט (Microsoft) הודיעה באופן רשמי כי תפסיק לתמוך במערכת ההפעלה Windows Vista (ווינדוס ויסטה) וכעת הגיעה שעת השין: החל מאמש (ג') הוסרה התמיכה במערכת ההפעלה שהושקה לפני עשור, ואיתה גם התמיכה ב-Internet Explorer 9.

על פי הודעתה הרשמית של מיקרוסופט, גמר התמיכה במערכת אומר כי העדכונים עבור Vista יופסקו, כמו גם עדכוני האבטחה ועדכוני מערכת כאחד. יחד עם זאת גם ייפסק שירות התמיכה שניתן בעבור הלקוחות עד כה, כלומר לא יהיה ניתן לפנות לחברה על בעיות תוכנה. צעד זה מגיע במטרה "להקדיש את המשאבים לטכנולוגיות מודרניות על מנת שנוכל להמשיך ולספק חווית חדשות", כך לשון ההודעה.

אמנם כיום מערכת ההפעלה הוותיקה תופסת פחות מ-2% מנתח השוק של מערכות ההפעלה, אך כמענה עבור המעטים שמתעקשים לעבור הלאה, מיקרוסופט מציעה מספר פתרונות: האחד הוא להמשיך ולהשתמש ב-Vista באין מפריע, שכן המערכת תמשיך לפעול, אולם היא מזהירה שעדכוני אבטחה לא יסופקו ולכן המערכת נעשית פגיעה במיוחד בפני פירצות. עוד היא מוסיפה שהתמיכה ב-Internet Explorer 9 תוסר גם כן, כך שגם הדפדפן אינו מסוגל לספק הגנה בפני וירוסים. הפתרון החלופי הוא עדכון Vista למערכת ההפעלה הנוכחית של מיקרוסופט, הלא היא Windows 10, שכבר זכתה לעדכון הגדול השני שלה, Creators Update ששוחרר גם הוא אמש.

Windows Vista הושקה בשנת 2007 כיורשת ל-Windows XP המוצלחת וכבסיס ל-Windows 7 שהושקה שנתיים מאוחר יותר. Vista הביאה עימה חידושים רבים כדוגמת ממשק משתמש חדש בשם Aero ומערכת חיפוש מתקדמת. כל אלו הגיעו לצד תוכנות שהוצגו קודם לכן וזכו לשדרוגים כמו Internet Explorer 7 ו-Windows Media Player 11. על אף כל זאת, הביקורות לא איחרו לבוא ורבים מייחסים את Vista למערכת הגרועה ביותר שהושקה מבית מיקרוסופט מלבד Windows Me. מבין חסרונותיה דובר על דרישות מערכת מוגזמות שלא תאמו לחומרה באותה תקופה וממשק משתמש מסורבל.

כך הכל התחיל: להתראות Longhorn, מעתה אמרו Vista

הפרסומת שקידמה את Windows Vista