דיווחים סותרים מגיעים ביממה האחרונה לגבי שדרוג מכשירי הדור הנוכחי של Windows Phone לגרסת Apollo העתידית. כל זה החל בראיון שנתן דובר במיקרוסופט בו הוא אמר כי כל מכשירי Windows Phone, ובניהם גם מכשירי הדור הראשון, ישודרגו למערכת ה-Windows Phone 8, זה אומר שגם מכשירים בני שנה וחצי כמו Samsung Omnia 7 ו-HTC HD7 ישודרגו. האמנם? כידוע, מיקרוסופט אמנם מבצעת את השדרוג, אך זה תלוי רק במפעילה המקומית אם להפיץ אותו, אחרי שהוא עבר את השינויים הדרושים. The Verge הגדילו ראש והלכו עם השאלה הזו למיקרוסופט, אך במיקרוסופט לא שיתפו עימם פעולה.

בהתפתחות במהלך היום התברר כי זה לא באמת המקרה, ומיקרוסופט לא תשדרג את כל המכשירים הנוכחיים, אם בכלל. “הצהרנו בפומבי שכל האפליקציות בחנות האפליקציות ירוצו על גרסת ה-Windows Phone הבאה. מעבר לכך, אין לנו דבר לשתף לגבי עדכונים עתידיים” אמרו במיקרוסופט בעבר.

נדמה שעיסוק השדרוגים למערכת ה-Windows Phone יתחיל להטריד משתמשים כפי שקורה כיום עם מערכת האנדוראיד. לא שיש לבעלי Lumia 900 ממה לחשוש, וסביר כי סדרת ה-Lumia האחרונה תשודרג, אך עדכון משמעותי שכזה, כפי שקורה עם ICS כיום, ידרוש ממיקרוסופט מדיניות ברורה.

העדכון צפוי להגיע בהמשך השנה וגרסה זו מיועדת להיות עדכון רחב ובעיקרה תמיכה במכשירים כפולי ליבה שעד כה לא יצאו לשוק בשל היכולת המוגבלת של המערכת הנוכחית. בנוסף העדכון יספק תמיכה ברזולוציות גבוהות, NFC וייתכן גם עדכון לממשק המשתמש.