מה זה? עברית?

מערכת ההפעלה Windows 8 של מיקרוסופט המיועדת לטאבלטים, מחשבים וניידים מתקרבת אט אט יותר להשקתה הסופית. היום מיקרוסופט משחררת גרסת ההדגמה השנייה (Windows 8 Release Preview) של מערכת ההפעלה ולעומת הגרסה קודמת אשר שוחררה בפברואר, גרסה זו מביאה עימה מספר שיפורים וחידושים בכל הקשור לממשק, אפליקציות ותוספות חדשות ויותר חשוב למשתמשים מישראל – עברית.

מיקרוסופט התמקדה הפעם דווקא ביישומים סביב המערכת ושיפורים לקיים. כך נמצא לראשונה את נגן הפלאש של אדובי מוטמע כחלק מדפדפן האינטרנט אקספלורר 10, צעד מפתיע ומתבקש שכן אתרים רבים פועלים עם פלאש וחווית הגלישה הייתה נפגמת לא פעם כאשר נגן הפלאש היה קורס או שגורם לאיטיות בגלישה. שינוי נוסף הוא התחזקות הרשתות החברתיות במערכת כמו כפתור השיתוף הקיים בכל פינה שאליו הצטרפו בגרסה זו גם שיתוף בפייסבוק, טוויטר, לינקדין וגוגל פלוס. לבסוף, מיקרוסופט הוסיפה תמיכה במחוות אצבע, זאת בשימוש וניצול משטח העכבר הקיים במחשבים הניידים. ניתן לשלוט באמצעות המחוות במערכת באופן נוח וטוב יותר כמו הצגה מהירה של היישומים האחרונים שפעלו, הפעלת סרגל המשימות מצד ימין ועוד. מיקרוסופט גם הטמיעה את שירות אחסון הקבצים בענן שלה, ה-SkyDrive כחלק אינטגרלי מהמערכת, וכן שיפרה את יישומי המייל, תמונות ואנשים והוסיפה בהם מספר תכונות נוספות וכן נוספו אפשרויות התאמה לממשק המטרו.

בצד הביצועים, ההתקנה על המחשב צורכת מעט פחות משאבים, ופחות זיכרון כדי להריץ את המערכת, דבר חשוב בעיקר למחשבים חלשים ולניידים שברובם מגיעים עם זיכרון מוגבל.

קרא עוד:  כך Windows 10X הולכת ליצור קטגוריה חדשה של ניידים מתקפלים

מי שמוכן כבר להתקין את גרסה זו על המחשב, מוזמן לקפוץ לעמוד ההורדה באתר של מיקרוסופט ולהתחיל להוריד. עוד על המערכת אתם מוזמנים לקרוא בסקירה המלאה שערכנו על הגרסה הקודמת ולצפות בסרטון שבהמשך. (תמונה: fxp)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.