מיקרוסופט (Microsoft) שחררה אמש את גרסת חלנות 10 (Windows 10) האחרונה לפני ההשקה הצפויה של המערכת ב-29 ליולי. הגרסה תחת מספר 10240 אמורה לסגור “פינות אחרונות” מצד החברה ולהקנות למשתמש את הממשק והשימושיות של המערכת כפי שהיא תהיה בהשקתה הרשמי. לפי הערכות, מדובר בגרסת ההפצה, RTM (ר"ת release to market) כלומר הגרסה הסופית שתגיע ללקוחות.

ואולם אין לצפות כי אלו העדכונים האחרונים לזמן הקרוב, כי למעשה מיקרוסופט מתכננת עוד סדרה של עדכונים עבור היישומים הפנימיים המגיעים במערכת כמו גם התאמות שוודאי תזדקק לצורך תמיכה בחומרה ותיקונים נוספים שיתגלו לאחר ההפצה. שימו לב כי כדי להוריד את העדכון האחרון, יש להיות חבר ב-Windows Insider Program, להתחבר לחשבון מיקרסופט, להפעיל מחדש את המחשב ורק לאחר מכן לבדוק לעדכונים נוספים.

יש גם בעברית

בעדכון גרסה זה מיקרוסופט גם הוסיפה ממשק עברי מלא למערכת, כך שהמשתמשים הישראליים יוכלו לעבוד במערכת בעברית מלאה בממשק ביום ההשקה. כדי להוסיף את השפה העברית כברירת מחדל, יש ליהכנס להגדרות > Time & Language < Region & Language  > ללחוץ על כפתור הפלוס ולבחור את השפה העברית. לאחר ההוספה יש ללחוץ על כפתור Set as primary ולהפעיל מחדש את המחשב.

בין אם העדכון יגיע ב-29 ליולי לכל המשתמשים שנרשמו לעדכון או לא, מיקרוסופט כבר מוכרת התקנה של גרסת ה-Home ו-Pro באתר אמזון ולראשונה בהתקן USB במקום בדיסק DVD. המחירים נעים בין $119.99 ל-$199.99 ויישלח לרוכשים ב-30 לאוגוסט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.