מה משותף לאובונטו (Ubuntu), סוזה (SUSE) ופדורה (Fedora) מלבד העובדה שכולן הפצות של מערכת ההפעלה לינוקס (Linux)? בקרוב שלושתן יגיעו לחנות האפליקציות של מיקרוסופט, ה-Windows Store.

מיקרוסופט חשפה אמש בכנס Build 2017 כי משתמשים יוכלו להתקין כל אחת מהפצות אלה על כל מחשב Windows 10 ולהריץ יישומי לינוקס בקלות. התקנת המערכת תתבצע על סביבה וירטואלית לצד העבודה על חלונות, כך שאפשר ולהמשיך לעבוד על המחשב כרגיל ולהריץ את הסביבה בחלון נפרד.

כדי לאפשר הרצת אובונטו, סוזה או פדורה, על המשתמש לעבור למצב מפתחים כדי לאפשר תמיכה בהורדה. עד כה מי שהיה מעוניין להתקין לינוקס בנוסף למערכת ההפעלה של מיקרוסופט, היה נדרש לבצע התקנה מלאה ולעבור בין המערכות בהפעלה מחדש של המחשב (Dual boot), או לחלופין להתקין מכונה וירטאולית באופן ידני בתהליך שדורש מעט ידע טכני. עם הגעתן ל-Windows Store, ההתקנה פשוטה וקלה הרבה יותר.

ההכרזה מגיעה במקביל להודעתה של מיקרוסופט על כך שגם iTunes תושק בחנות האפליקציות. צעדים אלה נועדו בין השאר כדי לתמוך במערכת ההפעלה החדשה, Windows 10 S, שתושק בקרוב במחשבים ניידים זולים המותאמים לתחום החינוך.