מיקרוסופט (Microsoft) שחררה אזהרת אבטחה בנוגע לפרצה חמורה שהתגלתה בדפדפן הישן שלה, ה-Internet Explorer המותקן כמעט על כל מחשב מבוסס Windows.

הפרצה קיימת בגרסאות ה-Internet Explorer 9, 10 וגם 11 האחרון, ועל כלל מערכות ההפעלה של החברה וזה כולל גם את Windows 7 שהתמיכה בה הופסקה שבוע האחרון. הפרצה מתרחשת כאשר מתבצע ניסיון דיוג דרך הודעת דואר אלקטרוני מזויפת או גלישה לאתר זדוני, כאשר ברקע ההאקר יכול לשתול קוד דרכו הוא יוכל לקבל הרשאה על המערכת.

מדובר בפרצה חמורה, אמנם לא כמו זו של Firefox שהתגלתה בשבוע שעברה, אבל עדיין מסוכנת בהתחשב בעובדה שכבר בוצע בה שימוש בפועל. מלבד זאת, יש לא מעט משתמשים הגולשים עם הדפדפן המיושן שלה. לפי הפרטים, הפרצה מתרחשת בשל שגיאת זיכרון בעת הפעלת מנוע הסקריפטים הפנימי של הדפדפן, כאשר בזמן הגלישה לאתר מסוים יכול ההאקר להזריק קוד זדוני למחשב.

עם זאת, במיקרוסופט לא ממהרים לתקן את הפרצה ואמרה כי היא תשחרר טלאי בחודש הבא במסגרת מחזור העדכונים שייערך ב-11 בפברואר. ייתכן כי זה דפדפן ה-Edge החדש שמעסיק אותה בימים אלה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.