למאמר שפורסם באתר The Verge אשר שואל "האם מצלמת הקינקט תהפוך לכלי ריגול בידי הממשל האמריקאי" דובר של מיקרוסופט ענה וטען בפני האתר כי החברה תנהג באגרסיביות בכל נסיון לאסוף מידע מהדור הבא של מצלמות ה'קינקט' (Kinect) שתהפוך עם השקת ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) לאביזר חובה.

נזכיר כי מצלמת הקינקט תימכר ביחד עם קונסולת ה'אקסבוקס וואן', למעשה במיקרוסופט כבר ציינו בעבר כי הקונסולה לא תעבוד אם מצלמת לכידת התנועה לא תהיה מחוברת, בנוסף לכך המיקרופון שבבקר מאזין כל הזמן וממתין לפקודת ההפעלה – הדבר הדליק נורה אצל משתמשים החרדים לפרטיות אשר תהו האם ה-NSA, הסוכנות לביטחון לאומי, תוכל להתחבר אל מצלמות הקינקט אשר תהפוך בעצם למכשיר ציטוט שימצא בכל בית בו נמצאת הקונסולה, זאת במיוחד לאור חשיפת פרשת הריגול של הממשל האמריקאי.

דובר של מיקרוסופט מנסה להרגיע ומציין שבמצלמת הקינקט החדשה קיימת נורה אשר מעידה על כך שהיא פועלת ובבכל הקשור לקינקט באופן נקודתי, החברה לא תאפשר גישה חופשית למידע שמגיע מהמצלמה מבלי להילחם על-כך בבית המשפט: "בהיעדר חוק חדש, אנו לא מאמינים כי לממשל יש סמכות חוקית לחייב אותנו או כל חברה אחרת אשר מספקת מצלמות ומיקרופונים להתחיל לאסוף נתוני קול או ווידאו, ננהג באגרסיביות בבית המשפט מול כל נסיון לאלץ אותנו לעשות זאת", אם כי הפחד עדיין קיים במיוחד לאור ההתנהלות הקודמת של החברה בה היא סיפקה לממשל גישה חופשית לשירותי הרשת שלה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.