מיקרוסופט (Microsoft), או נכון יותר זרוע המשחקים שלה Microsoft Studios, ממשיכה להרחיב את מספר מפתחות המשחקים שחוסות תחת המותג הכללי. החברה הודיעה באופן רשמי כי היא נמצאת בשלבים מתקדמים לסגירת הרכישות של אובסידיאן (Obsidian Entertainment) ושל אינאקסייל (inXile Entertainment), שתי מפתחות שכבר צברו מוניטין נאה בתחום משחקי התפקידים (RPG).

אובסידיאן, שהוקמה לפני כ-15 שנה, היא מפתחת משחקים שמייסדיה נימנו על בלק אייל (Black Isle Studios), חברה שנחשבת כבר לאגדית בז'אנר המשחקים הזה. מהרגע הראשון היא ייצרה כותרים שזכו לכותרות בשוק, כולל Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords שהיה בלעדי ל-Xbox. בין הכותרים האחרים שלה ניתן למצוא את Fallout: New Vegas וגם את Pillars of Eternity עטור השבחים.

לאינאקסייל יש שתי קבוצות פיתוח בארצות הברית ומקימיה היו בין אלו שיצרו את Fallout המקורי. החברה עומדת מאחורי סדרת האפוקלפיסה Wastelands, שעל הפרק השני שלה נאמר שהוא היה צריך להיות בעצם Fallout 3 המקורי, והיא עומלת בעצם ימים אלו על הפרק השלישי בסדרה. היא גם הייתה אחראית ל-Torment: Tides of Numenera ול-Bard’s Tale IV.

"היה חשוב לנו למצוא שותפות שיש להן חזון יצירתי חזק, שמתמחות בתחום שלהן ושהן בונות עולמות מקצועיות. לאובסידיאן ולאינאקסייל יש את כל האיכויות הללו והן גם מביאות אל השולחן את המומחיות שלהן בפלטפורמת ה-PC ואת המיקוד הייחודי שלהן במשחקי תפקידים", אמר מאט בוטי, סגן נשיא ביצועי בחברה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.