עם היצע הדפדפנים הקיים היום, וכמות העדכונים שמציפים אותנו (גם אנחנו לא מבינים איך Google Chrome הגיע לגרסה 11), לא מובן כיצד על מחשבים מודרניים רבים, רצה גרסה 6 של דפדפן ה-Interntet Explorer של מיקרוסופט. זהו אחד הדפדפנים הפופולריים בעולם אשר הגיע יחד עם מערכת ההפעלה Windows XP כברירת מחדל ונחשב אז לחזק מכולם שהביא את מיקרוסופט לשליטה מוחלטת בשוק הדפדפנים עם 90% נתח שוק.

אולם כיום, הדפדפן בן 10 השנים נחשב למיושן מאוד אשר אינו תומך בטכנולוגיות רשת רבות, אין לו אפשרות לשימוש בטאבים ובעל פרצות אבטחה רבות, ובכל זאת, מקומות רבים בעולם עדיין משתמשים בדפדפן זה ואף נחשב למוביל במספר מדינות. כך לדוגמה בארה”ב הוא זוכה לפופולריות של 2.9%, באנגליה 3.5%, הודו 12.3% ומתגלגל עד ל-34.5% בסין. סה”כ הממוצע העולמי עומד על 12% המשתמשים בגרסה 6 של הדפדפן, כך לדברי מיקרוסופט.

כעת במיקרוסופט מנסים להילחם בתופעה ולשדרג משתמשים לגרסאות חדשות יותר, זאת על ידי קמפיין עולמי בו היא שואפת להוריד את אחוז המשתמשים בעולם לכדי פחות מ-1%. באתר ייעודי אותו היא פתחה לעניין, מציגה מיקרוסופט מפה ובה אחוז השימוש בעולם ב-Internet Explorer 6 וכלים כיצד להתמודד עם התופעה. היא מספקת מדריכים להסברה, כיצד לבצע את המעבר, מצרפת אליה חברות למאבק ומדריכה ארגונים, זאת הכל כדי לגרום למשתמשים לשדרג לגרסאות חדשות יותר.

אין זו הפעם הראשונה בה נעזרים ברשת כדי לחסל את הדפדפן המיושן וכבר ב-2008 צצו אתרים שונים הקוראים להוריד את הדפדפן כדוגמת אתר Browser Happy המסביר כיצד השימוש בדפדפן גורם לגלישה לא בטוחה למשתמש, או אתר IE6 No More המעודד בעלי אתרים להוסיף הודעה לגולשים המשתמשים בדפדפן. ישנם אתרים עם גישה קצת יותר אגרסיבית, כך אתר Explorer Destroyer המזמין את הגולשים להוריד סקריפט אשר מציג הודעה מעצבנת בכל הפעלת הדפדפן, בדומה לכך גם אתר Stop IE6.

אנחנו הפעם מסכימים מאוד עם מיקרוסופט, וגם אנחנו היינו רוצים לראות את הדפדפן Internet Explorer 6 נעלם מהעולם, גם אם זה לטובת גרסאות חדשות יותר של מיקרוסופט, ויותר טוב אם זה יהיה לדפדפנים הנוספים והמצוינים שמציעה הרשת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.