זוכרים את הקטע הזה ב"מלחמת הכוכבים" הראשון שבו הנסיכה ליאה שולחת הודעה לאובי וואן קאנובי באמצעות הולוגרמה? ובכן, חברת מיקרוסופט (Microsoft) מתכננת בקרוב להפוך אותו למציאות, ואפילו לאפשר לנו לשוחח עם הולוגרמות של האנשים שאנחנו מדברים איתם בטלפון בזמן אמת.

צוות החברה, כך נודע, עובד בימים עלה על פיתוח טכנולוגיה המכונה Room2Room אשר באמצעות מצלמות קינקט מקונסולת ה-Xbox ומקרנים שמסוגלים ללכוד את דמותו של האדם בתלת מימד, ולהקרין גירסה חיה שלו על גבי כיסא בחדר אחר. לפי התוכנית, כמקום לנהל שיחות ווידאו אחד עם השני דרך מסכים, נוכל לשוחח עם הולוגרמה בעלת פרספקטיבה אמיתית, שניתן יהיה להביט עליה מזווית שונות ואפילו לתקשר איתה. המטרה: לגרום לנו להרגיש שאנחנו בחברת האדם השני, ולגרום לשיחה להרגיש טבעית יותר.

כהוכחה ליתרון שיחה שכזו, מציינים במיקרוסופט מחקר שערכו בו ביקשו משבעה זוגות לפתור יחד פאזל תלת מימדי. לזוג שעשה זאת פנים מול פנים לקח 4 דקות, הזוג שתיקשר באמצעות סקייפ עשה זאת בתשע דקות, ואילו הזוג שהשתמש בטכנולוגיית ה-Room2Room פתר את הפאזל בשבע דקות.

הטכנולוגיה החדשה עדיין לא מוכנה לשימוש ציבורי, בעיקר כי היא דורשת חומרה מתאימה ועדיין לא מסוגלת להקרין ברזולוציה גבוהה מספיק. אבל עושה רושם שזה יקרה, ואפילו ממש בקרוב.