שמועות שנשמעו בעבר טענו שגם מיקרוסופט (Microsoft) מתכננת להיכנס לתחום המחשוב הלביש, או ליתר דיוק לתחום המשקפיים החכמים. אתמול, אמש באירוע החשיפה ל-Windows 10, השמועות הפכו למציאות: מיקרוסופט הכריזה על HoloLens, משקפי מציאות רבודה (Augmented Reality).

המשקפיים החדשים יאפשרו למשתמשים להציג שכבה וירטואלית של אובייקטים לעולם האמיתי (הולוגרמה) ובאמצעות מערכת ההפעלה החדשה, Windows 10, וערכת פיתוח תואמת (API), המפתחים יוכלו ליצור מודלים בתלת-ממד, משחקים, סרטונים ועוד המתחשבים בסביבה ומשתלבים בה כאילו הם שם במציאות.

המשקפיים כוללים גם רמקולים. כך, לדוגמה, הן יכולות לדמות רעשי סביבה זאת בשילוב חיישנים שונים אשר מזהים את המרחב האישי וכן שבב עיבוד עצמי. המשקפיים יעבדו בצמוד למחשב בצורה אלחוטית ויופעלו על ידי Windows Holographic, פלטפורמת הפיתוח החדשה שתושק בצמוד להשקת המערכת החדשה.

במיקרוסופט אומרים כי המוצר כבר עובד והיא הציגה על הבמה מספר הדגמות שונות כמו שימוש במחוות אוויר להזזה ממקום למקום של אובייקטים וירטואליים או בחירה בפונקציה על ידי הקשה באוויר, זאת בניגוד למשקפיים אחרים כמו Oculus או Magic Leap בהם ניתן רק להציג את האובייקט בלבד. בחברה מקווים כי עד שיושקו, יהיו פיתוחים נוספים אחרים שיציגו את מגוון היכולות של ה-HoloLens.

http://www.youtube.com/watch?v=aThCr0PsyuA