כחלק מסבב הפיטורים הגדול שפקד את מיקרוסופט החברה הודיעה כי היא תסגור את Xbox Entertainment Studios (או XES בקיצור), אולפני תוכן מקורי שהחברה הקימה עבור חטיבת האקסבוקס.

האולפנים היו אמורים לעבוד על סדרות וסרטים ולהפיק תוכן מקורי (ובלעדי בחלקו) עבור משתמשי האקסבוקס, הקמת האולפנים היו כחלק מחזון להפוך גם ליצרנית תוכן מקורי וצלילה אל עולם הבידור שאינו מוגבל רק למשחקים ומוזיקה. ההפקה הראשונה של אולפני XES הוא סרט תיעודי אודות המשחק הכושל בהיסטוריה E.T. שעודפי קלטות של המשחק נקברו במדבר בניו-מקסיקו.

אך נראה כי הפקת תוכן מקורי אינו מתיישר עם החזון של סאטיה נאדלה (Satya Nadella), מנכ"ל מיקרוסופט ונראה כי החברה תסגור את האולפן, אם כי במכתב שכתב פיל ספסנר (Phil Spencer) ראש חטיבת האקסבוקס ועלה לאתר Recode נראה כי חלק מההפקות לא ייפגעו – בינהן סדרת הטלוויזיה Halo: Nightfall בבימויו של סטיבן שפילברג והסדרה שתלווה את הכותר Quantum Break. עוד מציין ספנסר כי "שינוי הוא אינו דבר קל, אך השינויים אשר הוכרזו היום יעזרו לנו להתיישר עם המטרות ארוכת-הטווח של החברה", נזכיר כי מאז שספנסר התמנה לתפקיד ראש חטיבת הבידור של מיקרוסופט נראה כי המותג 'אקסבוקס' חוזר לשורשים והוא מכוון בעיקר לגיימרים וזאת בניגוד למסר שניסתה החברה ליצור בעבר שאקסבוקס הוא מותג בידור כולל המתאים לכל המשפחה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.