בעלי מכשירי סמסונג (Samsung) יכולים מעתה להעתיק ולהדביק תכנים ביניהם לבין מחשבים המריצים את Windows 10 של מיקרוסופט (Microsoft), כך הודיעה יצרנית התוכנה בסוף השבוע.

היכולת החדשה זנינה עבור חלק מבוחני הבטה בתוכנית Windows Insiders. היא אחת האפשרויות שזמינה בגרסה ניסיונית של אפליקציית Your Phone, וזמינה כרגע רק לכאלה שברשותם מכשירים מדגמי סדרת Galaxy S20 או Galaxy Z Flip 'בשווקים נבחרים', בלי שום פירוט באילו שווקים בדיוק מדובר.

מי שפריטי החומרה הנדרשים זמינים עבורו יכול מעתה להעתיק טקסט או תמונה ממחשב המריץ Windows 10 בגרסה נתמכת, ולהדביק אותם באחת מהאפליקציות בטלפון, או להפך.

כמו כן, הגרסה החדשה של אפליקציית Your Phone מסוגלת לכבות את מסך הטלפון בעת שיקוף שלו למחשב. המטרה היא בעיקר לחסוך בסוללה, אם כי מיקרוסופט הוסיפה כי הדבר גם 'מגן עם הפרטיות של תוכן הטלפון'. לאחר הפעלת התכונה בהגדרות האפליקציה והפעלת שיקוף מסך במכשירים תומכים, מושחר המסך שלהם ומציג בגוון אפור חלש הודעה לפיה המכשיר מחובר למחשב, וכי כדי להפעיל מחדש את המסך שלו ניתן ללחוץ על הכפתורים הפיזיים של המכשיר או להחליק על המסך כדי להפעיל את מסך הטלפון תוך כדי שיקופו במחשב. בניסיון קצר עם מכשיר Galaxy S10e גילינו שכרגע רק כפתור ההדלקה עובד, בעוד כפתורי עוצמת השמע וכפתור Bixby משאירים את המסך כבוי.

התכונות החדשות מגיעות כהמשך לאלו שהשיקה מיקרוסופט כדי לאפשר חיבור טוב יותר בין מכשירי Android למחשבי Windows דרך אפליקציית Your Phone. בקיץ 2018 היא הציגה לראשונה יכולת לפתוח קבצים ממכשירי אנדרואיד במחשב, חצי שנה לאחר מכן הציגה שיפורים בעיקר בסנכרון הודעות הטקסט מהמכשיר הנייד, לפני כשנה היא הוסיפה אפשרות לשקף את מסך הטלפון על המחשב וכחודש לאחר מכן הדגימה סנכרון התראות מלא. בקיץ האחרון הפכה האפליקציה לזמינה עבור כל משתמשי Windows, ובסתיו כבר הדגימה יכולת חדשה וחשובה – ביצוע שיחות דרך המחשב.