זה התחיל בשירות המשחקים סטים (Steam) וכעת הבשורה מגיעה גם למיקרוסופט (Microsoft). החברה הודיעה כי היא מתכננת להשיק בקרוב אפשרות לקבל החזר כספי על אפליקציות או משחקים שנקנו דרך החנויות הדיגיטליות של Microsoft Store ו-Xbox Store.

במיקרוסופט יאפשרו לקבל החזר מלא למשחק או לאפליקציה, זאת בתוך תקופת זמן של 14 יום מתאריך רכישת המוצר, זאת בתנאי שהיו פחות משעתיים של זמן משחק או שימוש. בנוסף, משחקים יהיו חייבים לרדת במלואם למערכת לפני בקשת ההחזר, זאת כדי לא לעודד משתמשים לדרוש זאת ולתכנן מראש.

המדיניות החדשה אומרת כי אם נרכש משחק חדש ויקר כדוגמת Gears of War או Forza Horizon 3, יוכלו הרוכשים לקבל את כספם ללא כל בעיה. הדבר חשוב בעיקר בשל בעיות טכניות או חוסר תאימות, לדוגמה במערכות מסוימות או אפילו במחשבים שאינם עומדים בדרישות המינימום.

עם זאת, מיקרוסופט אמרה כי לא את כל מוצריה יהיה ניתן להחזיר. החברה הודיעה כי לא יהיה ניתן להזדכות על תכני DLC וגם תכנים שעדיין לא  הושקו רשמית. המשמעות הדבר היא שאם נרכש משחק בהזמנה מוקדמת, יידרש לחכות לפחות יום אחד כדי לבקש עליו החזר. מיקרוסופט הודיעה כי לא יהיה ניתן גם להזדכות על אפליקציות מסוימות מתוך החנות של Windows 10, אך לא פירטה אילו.

קרא עוד:  אמזון עומדת להשיק שירות מוזיקה חינמי

מיקרוסופט לא פירטה מתי נוכל לצפות לשירות החדש וכי ייתכן שהוא ישוחרר בהדרגה למשתמשים מסוימים.