מיקרוסופט (Microsoft) שחררה השבוע עדכון לגרסת ההדגמה (Insider Preview) של מערכת ההפעלה חלונות 10, הכולל הצצה ראשונה ל-Your Phone App, שירות חדש המציע למשתמשים קישוריות מלאה עם מכשיר הטלפון החכם שלהם. בגרסתו הנוכחית, מאפשר השירות העתקה מהירה של כל תמונה המצולמת בטלפון ישירות למחשב – הסנכרון מבוצע באופן אוטומטי לאחר הצילום, וניתן להשתמש בתמונה מיד לצורך הכנת מצגת, לדוגמא.

ניתן גם לגשת לקבצים שונים השמורים בטלפון, ולפתוח אותם במהירות דרך המחשב. תכונות אלו זמינות למשתמשי אנדרואיד (בגרסה 7.0 ומעלה), לאחר התקנת אפליקציה תואמת מבית מיקרוסופט במכשיר הטלפון. גם למשתמשי אייפון (iPhone) מוצעות תכונות סנכרון, אולם מוגבלות: לא ניתן להעתיק באופן אוטומטי תמונות או קבצים, אלא רק לשתף כתובות אתרים שבהם ביקר המשתמש דרך דפדפן Edge בגרסתו למכשירי iOS.

גרסת הניסוי העדכנית כוללת גם תכונות נגישות משופרות, האמורות להפוך את השימוש במערכת לקל ונוח יותר עבור משתמשים הסובלים ממוגבלויות ראייה. כתמיד, משתמשים סקרנים המוכנים להסתכן בבאגים בכדי לבדוק תכונות חדשות במערכת ההפעלה מוזמנים להירשם לתכנית ה-Windows Insider כאן, בעוד היתר יאלצו להמתין ככל הנראה עוד מספר חודשים עד לעדכון גרסה רשמי לחלונות 10.