מחשב Surface (סרפס) של מיקרוסופט (Microsoft) כבר הפך לשם דבר בתעשייה. לכן, אין זה מפתיע כי רבים מצפים למהדורה החדשה, Surface Pro 5 שצפויה לפי הדיווחים להפציע כבר בתחילת 2017.

קצת יותר משנה עברה מאז שהושק הדור הקודם, Surface Pro 4, ולפי המקור הטיוואני DigiTimes, מיקרוסופט כבר עובדת על מחליפו אשר יושק עד לחודש מרץ הקרוב. זאת, מוקדם מאשר הדיווח הקודם שטען כי המחשב יגיע לא לפני חודשי האביב.

עוד מציין המקור כי מלבד השדרוג הצפוי למעבדי סדרת מעבדי הדור השביעי של אינטל (Intel), ה-Kaby Lake, מיקרוסופט צפויה לשדרג את התצוגה של מחשב הלוח ל-Ultra HD. מלבד זאת מדברים גם על שינוי מסוים בעט האלקטרוני שבמקום להיות מבוסס על החלפת סוללה, ישתמש בטעינה אלחוטית בכל עת שהוא יוכנס למקומו במחשב.

הערכות הן שמיקרוסופט תשיק את המחשב יחד או מעט אחרי הגעתו של עדכון ה-Creators Update, אותו הציגה לאחרונה. העדכון ממקד ביכולות השרבוט והציור על מערכת Windows 10 עם השקתו של Paint 3D לציור אלמנטים בתלת מימד, וכפי הנראה מיקרוסופט תנצל את עט הסטילוס הדיגיטלי שיש ל-Surface ותשפר את יכולתו.

עוד נאמר כי מי שתייצר עבור מיקרוסופט את Surface Pro 5 היא חברת Pegatron, זו שאחראית גם על הדגמים הקודמים. אולם, הדיווח מציין כי גם חברת Quanta הטיוואנית תצטרף לתהליכי הייצור. פרט שלא ממש חשוב ללקוחות הסופיים כל עוד שני המוצרים נראים זהה.

קרא עוד:  אינטל הכריזה על מעבדי Comet Lake לניידים קלים ודקים - דור 10 ב-14 ננו-מטר

מיקרוסופט מתארחת בכנס CES 2017 ויש סיכוי שהיא תספק פרטים ראשונים כבר בפתיחת התערוכה בשבוע הבא.