מיקרוסופט (Microsoft) הכרזה אמש (ו') על מהדורה חדשה של מחשב ה-Surface Laptop (סרפס לפטופ) שלה, במחיר הנמוך ביותר שיש לה להציע כיום. מחירו של המחשב החדש מתחיל ב-799 דולרים, זאת בהשוואה ל-999 דולרים לדגם הרגיל.

הפשרה העיקרית במחשב החדש שהוא מגיע עם מערכת Windows 10 S הנחשבת למוגבלת יותר, בה כזכור לא ניתן להתקין תוכנות שלא דרך החנות של מיקרוסופט. עם זאת, כפי הנראה ניתן לשדרג לגרסת ה-Pro למעוניינים בכך בדומה ל-Surface Laptop המקורי.

מלבד זאת, המחשב נושא חומרה מעט יותר חלשה המתבססת על מעבד אינטל (Intel) מדגם Core m3-7Y30, שהוא כפול ליבה בתדר בסיס של 1 גיגה-הרץ, זאת לצד 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט לאחסון.

המסך שומר על גודל של 13.5 אינץ' ברזולוציה של 2256×1504 פיקסלים ביחס 3:2 והוא מצויד בשלל המאפיינים של הדגם היקר יותר. המפרט שלו דומה מאוד ל-Surface Book Pro אך כאן הוא משולב עם מקלדת ומשטח מגע – חסכון של 130 דולרים.

הדגם המוזל של Surface Laptop כבר זמין לרכישה באתר החברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.