מחשב ה-Surface Go החדש של מיקרוסופט (Microsoft), גרסה קטנה וזולה יותר – של מחשב ה-Surface Pro המצליח של החברה, הגיע למדפי החנויות בארה״ב, וכמובן שזכה לסיקור נרחב באתרי הטכנולוגיה. הרושם העולה מהביקורות הוא כי מדובר במחשב מעוצב היטב ואף בעל תחושה יוקרתית, בוודאי בהתחשב במחירו הנמוך יחסית (399 דולרים), אך מפרט החומרה של דגם הבסיס מספק ביצועים סבירים בלבד.

במגזין הטכנולוגיה Wired מציינים לחיוב את העיצוב, המסך האיכותי, והתמיכה במשחקים המוצעים דרך שירות Xbox Play Anywhere. זמן הסוללה אכזב, עם עד 5 שעות שימוש בלבד, ומגוון האפליקציות הזמינות למערכת ההפעלה חלונות 10 בגרסת S, התומכת בחנות האפליקציות המובנת של מיקרוסופט בלבד, מוגבלת מאוד. ברגע שמחליפים אותה בגרסה המלאה של חלונות 10 (שינוי המתאפשר בחינם), ביצועי המחשב נפגעים באופן משמעותי.

גם ב-Gizmodo משבחים את העיצוב המרשים והחומרים האיכותיים יחסית לקטגוריה, ומתלהבים מתוסף המקלדת שלדעת כתבי האתר ״טוב יותר מזה של אפל בכל דרך אפשרית״. בצד השלילי שוב עולה עניין הביצועים שאותם מסוגל לספק מעבד הפנטיום המותקן בגרסה הבסיסית. ״כשמפעילים תוכנה כבדה כמו Photoshop, נעשה ברור שה-Surface Go כולל מעבד זול וחלש מאוד בתוך המארז הקטנטן שלו״, כך לפי הסיקור.

ב-Engadget קובעים כי הדרך הנכונה להתייחס ל-Surface Go, בשל מפרטו הבסיסי, היא ״לא כתחליף מלא למחשב, אלא כטאבלט שיכול לשמש לעיתים לצורך הפעלת תוכנות כשצריך אותן״. דברים דומים מופיעים גם בסיקור של Cnet, שם מתייחסים הכותבים לעובדה כי רכישת תוספים ושדרוגים למחשב, כדוגמת תוסף המקלדת או הרחבת הזיכרון, עשויה לייקר את מחירו במאות דולרים – ולמעשה להפוך אותו ליקר יותר ממחשב נייד סטנדרטי בעל ביצועים עדיפים.