ב-The Verge מדווחים כי מיקרוסופט (Microsoft) ערכה לאחרונה אירוע מיוחד עבור עובדיה בארה״ב, במהלכו הוצג דגם אבטיפוס של מחשב המצויד בשני מסכים זה לצד זה. הדגם מכונה בתוך החברה סנטאורוס (Centaurus), ופיתוחו החל כבר לפני שנתיים. לא מדובר בהמשך לפרויקט אנדרומדה שלמעשה בוטל, אלא במוצר שונה המצויד במסכים גדולים יותר ומהווה מעין תחליף למחשב נייד.

לפי הדיווח, בקרב העובדים נרשם עניין רב במוצר, ובמשרדי החברה אף נוצר תור ארוך להדגמה. על המחשב עצמו אין פרטים רבים, מעבר לכך שהוא איננו מבוסס על מערכת ההפעלה המוכרת Windows 10, אלא על מערכת הפעלה חדשה לגמרי שבמיקרוסופט כבר רמזו על קיומה, ופותחה כך שתתאים במיוחד למחשבים מרובי מסכים ובעלי חיבור קבוע לרשת האינטרנט.

הדגמת מכשירים עתידיים, גם במסגרת פנימית בתוך החברה, היא מאורע יוצא דופן עבור מיקרוסופט. ב-The Verge מסבירים כי החברה מעוניינת לשנות את מדיניותה ולעבור לפיתוח שקוף יותר. ההדגמה הפומבית רומזת גם כי הפרויקט קרוב יחסית לסיומו, וההשקה הרשמית של המחשב החדש תחת סדרת ה-Surface עשויה להתרחש כבר בטווח שש החודשים הקרובים.

אגב, במסגרת האירוע זכו העובדים גם להתנסות בשירות המשחקים xCloud, המאפשר בגרסתו הנוכחית להתחיל משחק בקונסולת האקס-בוקס או במחשב, ולהמשיך מאותה נקודה במכשיר iOS או אנדרואיד (תוך שידור המשחק מהענן). כמו כן, הוצגה בפני העובדים גרסה חדשה לאפליקציית Microsoft Teams, שתנסה להתחרות בפייסבוק מסנג׳ר (Facebook Messanger) ובוואטסאפ (WhatsApp) עם אפשרויות שיתוף נרחבות לבני משפחה וחברים, במקום התמקדות בשיחות עסקיות בלבד.