מיקרוסופט (Microsoft) עומדת להשיק השנה מחשב נייד חדש בסדרת ה-Surface, בעיצוב וגודל יוצאי דופן שיגרמו לטלטלה של ממש בתעשייה – או כך לפחות מקווים בחברה. מסמכים המתארים את המוצר החדשני, המפותח תחת שם הקוד ״אנדרומדה״ (Andromeda), מצאו את דרכם לאתר The Verge לצד הדמיות תלת-מימדיות שלפי מקורות האתר נראות זהות לדבר האמיתי.

המחשב החדש מצויד במסך מתקפל, בעל מספר תצורות שימוש: סגור ומקופל, פתוח למחצה (כמו מחשב נייד סטנדרטי), או פרוס לגמרי על השולחן. במיקרוסופט בוחנים שימושים שונים לכל אחד מהמצבים הללו, לרבות כתיבה או ציור באמצעות עט סטיילוס המצורפת למחשב. דגם הקונספט הנוכחי מבוסס על מעבדי ARM (מהסוג המשמש בדרך כלל מכשירי טלפון חכם), אך עדיין לא ברור האם בעבור המוצר הסופי תבחר מיקרוסופט במעבדים מתוצרת קוואלקום (Qualcomm) או אינטל (Intel).

״ל-Surface החדש צורה שמחברת בין פיתוחים חדשניים בתחום החומרה והתוכנה, ויוצרת חווית שימוש אישית ומגוונת״, כך לפי אחד המסמכים שהודלפו. ב-The Verge מדווחים כי במקביל לפרויקט אנדרומדה, מפתחת אינטל פלטפורמה דומה משל עצמה, ומספר יצרניות מובילות – בהן לנובו (Lenovo) ואסוס (Asus) כבר החלו בפיתוח מחשבים מתקפלים אותן הן מתכוונות להשיק מאוחר יותר השנה. פרט נוסף אותו מציינים מקורות האתר במיקרוסופט הוא כי גורלו של הפרויקט טרם הוכרע, והחברה עדיין עשויה להחליט לבטל אותו בפתאומיות, כפי שקרה למחשב ה-Surface Mini שלא הגיע לחנויות למרות שהיה רחוק שבועות ספורים מסיום פיתוחו.