מיקרוסופט מכינה את הדור הבא של מחשבי הטאבלט של החברה ותציג אותו ב-23 בספטמבר, באירוע שיתקיים בניו יורק. ההזמנה שנשלחה בשעות האחרונות לעיתונאים אינה מפתיעה במיוחד, וזה תקופה שבה ישנם שמועות על כך שהחברה מתכננת את הדור השני לטאבלט ה-Surface Pro וה-Surface RT, שניהם ככל הנראה כבר יגיעו עם גרסת ה-Windows 8.1 החדשה שצפויה להגיע לחנויות בחודש אוקטובר.

על פי הדיווחים, הטאבלטים החדשים יהיו ככל הנראה דומים לעיצוב הקיים ונמצא את השדרוג בעיקר בביצועים כך שה-Surface Pro ישודרג למעבדי Intel Haswell החדשים ואילו ה-Surface RT יאמץ את השבב Tegra 4 של Nvidia. גם חיי הסוללה ישופרו באופן משמעותי, במיוחד בדגם ה-Pro שם זמן הסוללה נמוך במיוחד וכן הרזולוציה של המסך תשופר גם היא.

שינוי נוסף הוא בשם הטאבלטים, מיקרוסופט תפסיק לכנות את הטאבלט הזול יותר עם השם “RT”, זאת במקום הוא פשוט יכונה Surface 2 וה-Pro יכונה Surface Pro 2. ככל הנראה הצעד נובע בשל הדעות השליליות על גרסת ה-RT ובמיקרוסופט מעוניינים לצמצם נזקים.

שמועות אחרות אמרו כי מיקרוסופט מתכננת מספר גדלים לטאבלט, בעיקר אחד קטן יותר בגודל 7 או 8 אינצ’, והערכות הן כי השבב של Nvidia ירוץ על הטאבלט הגדול, בעוד שהטאבלט הקטן ירוץ על שבב של Qualcomm.

את ההכרזה נקבל בעוד שבוע וחצי, אז נדע את כל הפרטים.