בשקט בשקט, גוגל (Google) הצליחה בשנים האחרונות למכור עשרות מיליוני מחשבי כרומבוק (Chromebook) מתחת לאפה של מיקרוסופט (Microsoft), בעיקר לתחום החינוך בארה"ב. עתה החברה מרדמונד משיבה מלחמה ומשיקה מחשבים ניידים בפחות מ-200 דולרים.

המחשבים הניידים החדשים הם בתצורת 2 ב-1, כלומר מחשב נייד עם מסך מגע המתהפך לטאבלט. אלה ייוצרו על ידי מיטב יצרניות החומרה כמו לנובו (Lenovo) או HP ויציעו מפרט בסיסי אך מספיק כדי לשמש כמחשב לילדים. אלה ירוצו על מעבד Intel Celeron עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, אחסון פנימי של 64 או 128 ג'יגה-בייט ויכללו סוללה המספיקה ל-10 שעות. המחשבים גם יהיו עמידים ומוגנים כנגד שפיכת נוזלים.

Lenovo 100e laptop

כמובן כל המחשבים יפעלו על Windows 10, או מהדורה צרה וחסכונית יותר. באותה הזדמנות מיקרוסופט גם תציע גישה ל-Office 365 בחינם לתקופה של שנה ולאחר מכן בהנחה במהדורה מיוחד למוסדות לימוד. כל זאת מלבד כלים נוספים המוטמעים במערכת כמו OneNote המהווה תחליף למחברת דיגיטלית.

בליין המחשבים יוצעו גם דגמים יקרים יותר עם תוספות שונות כמו עט סטילוס או ערכת מציאות מדומה התומכים ב-Mixed Reality ו-HoloLens. החברה אף משתפת פעולה עם BBC ו-LEGO לשילוב תכנים שונים וכן תספק גישה למשחק Minecraft: Education Edition שיושק באביב.

קרא עוד:  וואווי הכריזה על MateBook E 2019 ונכנסת לשוק מחשבי Windragon

כל המחשבים יהיו זמינים בהמשך השנה ואם זה יצליח לה הם גם יהיו חלק ממערכת החינוך בארה"ב.