מיקרוסופט (Microsoft), על רקע הדיווחים על כך שחלק השוק שלה בתחום הטלפונים ירד אל מתחת לאחוז אחד, מנסה להפיח שוב חיים במערכת ההפעלה Windows 10 Mobile ש-'מסרבת' להגיע לשוק באופן רשמי. החברה החליטה למתוח את גבולות הגודל של המכשירים שבהם ניתן יהיה להתקין את הגרסה הניידת של מערכת ההפעלה החדשה, יחסית, במקום את Windows 10 עצמה – מה שכמובן יחסוך כסף ליצרניות המכשירים שייבחרו באפשרות הזו, ויוכל להוזיל את המחיר הסופי ללקוח שירצה טאבלט מבוסס חלונות.

אם עד עתה הרשתה החברה מרדמונד להתקין את Windows 10 Mobile בטאבלטים עם גודל מסך של עד 7.99 אינץ' לכל היותר, עכשיו יוכלו היצרניות להתקין אותה גם בטאבלטים עם מסך בגודל של עד 9 אינץ'. החברות יוכלו לבחור להתקין את Windows 10 בגרסת שולחן העבודה/טאבלטים, אבל הבחירה היא שלהם, כלומר אם בכלל ייבחרו לייצר טאבלטים עם מערכת ההפעלה הניידת. למעשה, במקביל, ניתן כעת גם לשלב את הגרסה השולחנית במכשירים עם מסך בגודל 7 אינץ'.

בכך סוגרת למעשה מיקרוסופט במעט את הפער השימושי האפשרי מול אנדרואיד (Android) של גוגל (Google) ו-iOS של אפל (Apple) שמציעות את אותה מערכת הפעלה לטאבלטים וטלפונים כאחד.

יש עוד מספר שינויים בתצורה המינימלית שדורשת מיקרוסופט מהיצרניות בכדי להתקין את מערכות ההפעלה שלה. השינוי הבולט הנוסף הוא שכעת היא דורשת 2 ג'יגה-בייט עבודה בכל המכשירים, וזאת שעד עתה היא הסכימה ל-1 ג'יגה-בייט זיכרון במכשירים בהם מותקנת גרסת ה-32 ביט של מערכת ההפעלה.