התקנה מרחוק של אפליקציות? משהו שנשמע אלמנטרי עבור משתמשי אנדרואיד. אבל עכשיו גם במיקרוסופט (Microsoft) רוצים לאמץ את התכונה הזו. האתר BleepingComputer חשף בסוף השבוע שמיקרוסופט התחילה לבחון את האפשרות הזו גם בחנות היישומים שלה, Microsoft Store, אבל כנראה שבאופן שאינו רשמי לחלוטין ובכל מקרה בהפצה יחסית קטנה.

בדיוק כמו ב-Google Play, בעת שניגשים לחנות היישומים של מיקרוסופט דרך הרשת, כלומר באמצעות דפדפן ולא באמצעות האפליקציה שכלולה ב-Windows 10, לאחר שמזדהים עם שם המשתמש והסיסמה, ניתן להתקין כל אפליקציה לכל מכשיר שמחובר לחשבון באמצעות תפריט נפתח שמציג את כל המכשירים תחת כפתור בשם Install on my Devices.

בחירת מכשיר ואישור שולחת אליו את האפליקציה להתקנה, והיא תבוצע באופן אוטומטי כמו בכל האפליקציות שמגיעות דרך החנות, כשברוב המכריע של המקרים לא יהיה צורך בהתערבות נוספת. כמו בעולם האנדרואיד, התקנה של אפליקציה במכשיר מסוים לא תמנע את התקנתה במכשיר אחר שרשום תחת שם המשתמש.

לפי האתר עדיין עובר זמן ממושך למדי מרגע האישור ועד להתקנה בפועל של האפליקציה, כ-15 דקות בבדיקה שלהם שבוצעה על האפליקציה של Netflix.