מיקרוסופט (Microsoft) עומדת להשיק מכשיר טלפון חכם המבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד, כך לפי אחד מעובדי החברה שהשיחה עמו תועדה והופצה ברשת. בתגובה לשאלה האם סדרת מכשירי ה-Lumia עומדת לשוב, ענה אותו עובד – נציג שירות לקוחות באתר המכירות של החברה – כי מהנדסי החברה אכן עובדים על סדרה חדשה של דגמים, אך אלו לא יתבססו על מערכת ההפעלה Windows 10 Mobile אלא על אנדרואיד.

בעוד שלא ברור האם אותו עובד מסתמך על מידע פנימי שטרם נחשף, על דיווחים אחרים שקרא ברשת, או שמדובר באי-הבנה מוחלטת, הרעיון שמיקרוסופט תשיק מכשיר טלפון מבוסס אנדרואיד איננו מופרך כשהיה: החברה כבר ויתרה באופן רשמי על Windows Phone, ומפתחת אפליקציות אנדרואיד רבות שתורמות לא מעט לרווחיה. מיקרוסופט כבר משווקת בחנויות הרשת שלה מספר מכשירי אנדרואיד של יצרניות חיצוניות כדוגמת סמסונג, ולא מן הנמנע שתבחר בהמשך לייצר ולשווק מכשיר משלה.

כיוון נוסף שאותו שוקלים במיקרוסופט הוא השקת מכשירי טלפון חדשים תחת מותג Surface, בעלי מסך מתקפל ועיצוב יוצא דופן שכבר נחשף  בחלקו. לפי הדיווחים האחרונים בנושא, מכשיר מסוג זה לא יושק השנה, אך מיקרוסופט עדיין לא ויתרה לגמרי על הרעיון וכרגע צוותי החברה עובדים על מקצה שיפורים לקראת השקה אפשרית ב-2019.