מיקרוסופט (Microsoft) כזכור שחררה בסוף השבוע סוף סוף את העדכון של Windows 10 לגרסה 1909 לכלל הציבור. הפעם כפי שכבר ידוע מדובר בעדכון קטן יחסית שרובו מתרכז במה שקורה מאחורי הקלעים, עם מעט מאוד היבטים ויזואליים בממשק ו/או בדרך העבודה. לפי רוב הדיווחים ההתקנה מהירה ועוברת בשלום.

עם זאת, במיקרוסופט למודת החבטות הסיקו מסקנות ראויות ממה שאירע בעבר הלא כל כך רחוק והם מביאים אל המחשב משהו חדש בתהליך ההתקנה: החברה לא מאפשרת את התקנת העדכון במחשבים בהם היא יודעת שיהיו בעיות, והיא בודקת את זה עוד לפני שההתקנה מתחילה בפועל. זה אומר שיכול להיות שתופיע הודעה שמורה למשתמשים לתקן בעיות מסוימות במחשב לפני שהעדכון ימשיך.

כך, לדוגמה, משתמשים שבמחשב שלהם יש רכיב בלוטות' של חברת רילטק (Realtek) לא יוכלו להתקין את העדכון של Windows 10 לגרסה 1909 אם מנהל ההתקן שלו מוקדם יותר מאשר גרסה 1.5.1012 – תופיע הודעה שתספר להם מדוע זה קרה ומה לעשות. זה יכול לקרות גם בגלל דברים אחרים.

ברוב המקרים כנראה שעדכון עבור מנהל ההתקן מחכה לאישור של המשתמשים תחת Windows Update. אם לא, הם יצטרכו להוריד מנהלי התקנים מעודכנים ולהתקינם לפני שהם יוכלו לחזור לתהליך העדכון של Windows 10 November 2019 Update. לחיצה על Learn More מובילה להסבר מפורט יותר איך להוריד ולהפעיל את קבצי העדכון למנהלי ההתקנים.