לאחר עשור מיקרוסופט (Microsoft) החליטה להפסיק את הייצור של ה-Xbox 360, כך נמסר בהודעה רשמית בבלוג החברה – Xbox Wire – על ידי פיל ספנסר, ראש חטיבת Xbox בחברה.

בפוסט שפורסם מוקדם יותר היום ציין ספנסר את Gears of War, סדרה שנולדה יחד עם ה-Xbox 360, את Halo שעברה קפיצת מדרגה משמעותית בזכות ה-Xbox 360, ואת הקינקט (Kinekt) שלטענתו היה לא פחות ממהפיכה טכנולוגית. ה-Xbox 360 היא אחת מקונסולות המשחק האהובות והפופולאריות ביותר. לפי הערכות, מיקרוסופט הצליחה למכור כ-100 מיליון יחידות של הקונסולה הוותיקה, שזכתה למספר מהדורות כמו Xbox Slim שהושקה ב-2010 והאחרונה שבהן היא Xbox 360 E ב-2013. בזכות היכולות השונות שלה, מיקרוסופט יצרה רשת של גיימרים שעומדת על פי הערכות על כ-50 מיליון שחקנים ב-Xbox Live, אשר הגיעו ל-27 מיליארד הישגים ובילו 25 מיליארד שעות באפליקציות השונות, וזאת מעבר ל-78 מיליארד שעות משחק בהן הושגו כמעט 486 מיליארד נקודות משחק.

סוף תקופת הייצור של ה-Xbox 360 אינה מסמלת במקביל את נטישת השחקנים מצידה של מיקרוסופט: שרתי המשחק Xbox Live ימשיכו לפעול גם עבור Xbox 360, תינתן תמיכה מלאה בקונסולה – כגון אחריות מצד החברה או תמיכה טכנית – קונסולות ואביזרים ימשיכו להמכר עד לגמר המלאי, והכי חשוב: כל משחקי ה-Xbox 360 הנתמכים ב-Xbox One כחלק מתכנית ה-Backward Compatibility יעבדו ללא בעיות ובחינם, כך שהבעלים של הקונסולה יוכלו לעבור לדור הבא ללא חשש.

קרא עוד:  הלהיט GTA V זמין בחינם למנויי Xbox Game Pass

אמנם זו הודעה דרמטית שלא קלה לעיקול, אך אי אפשר להגיד שלא ניתן היה לצפות את זה: ההורדה במחירים של ה-Xbox One, ייצור חבילות חדשות לקונסולה וכן תכנית ה-Backward Compatibility – כל אלו היו רמזים מוקדמים לכך שמיקרוסופט, עם כל הכאב שבדבר, מתכננת לסיים את תקופת ה-Xbox 360 ולהמשיך במלוא הכח עם ה-Xbox One, שבינתיים מפסידה במכירות ל-PlayStation 4.