מיקרוסופט לא יכולה להרשות לעצמה לפספס את הטרנד החברתי, כך לפי צילום מסך של אתר SOCL מבית מיקרוסופט כמה שנראה כמו רשת חברתית נוספת. האנשים ב-The Verge הצליחו להשיג הצצה ראשונה לשירות החברתי של מיקרוסופט, וקשה שלא לראות את הדימיון בינו לבין רשת ה-Facebook/Google Plus ואחרים.

יש לנו את רשימת החברים, פיד העדכונים, הלייק, התיוג וכמובן כתיבת סטטוסים לשיתוף בין כולם. ניתן לבצע חיפוש באמצעות בינג והחברים שלנו יוכלו להגיב לחיפושים שלנו וגם לתייג אותם, ישנו פיצ’ר הנקרא Video Party המאפשר לצפות בסרטונים יחד עם חברים וכן חיפוש חברתי. בינתיים אין אפשרות לשליחת הודעות פרטיות אך כן ניתן להגיב לקבוצות ביחד. הממשק של SOCL לוקח אלמנטים ממשק ה-Metro הקיים ב-Windows Phone ומעוצב כמו כל רשת חברתית אחרת, כאשר מיקרוסופט התמקדה בעיקר במיפוי המידע הרב הנכנס לנו בפיד והשימוש בתגיות מוצג לכל אורך העמוד.

עוד מוקדם לומר מה מיקרוסופט מתכננת, והאם היא מתכוונת להשיק את האתר כרשת חברתית לכל דבר או לשימוש מסוים. למיקרוסופט עוד יש הרבה ללמוד מהמתחרים וקשה לנו לראות עוד הצלחה לרשת חברתית נוספת, במיוחד לאחר היענות חלושה לגוגל פלוס.