מיקרוסופט השיקה את הרשת החברתית החדשה שלה, So.cl לקהל הרחב ומאפשרת לכולם להרשם ולפתוח חשבון. הרשת שנחשפה בנובמבר 2011 מזכירה למדי את הרשתות החברתיות האחרות (פייסבוק, גוגל פלוס) ובמיקרוסופט מייעדים אותה לסטודטים לצורך מפגשים, שיתוף תכנים ומחקר  “אנחנו מקווים לעודד סטודנטים לדמיין איך התקשורת היומיומית שלנו ניתנת לשיפור על ידי מחקר, למידה ושיתוף בחיי היום יום.” נאמר בעמוד האודות באתר.

הרשת החדשה לא מגיעה כדי להתחרות ברשתות האחרות “אנחנו מצפים שסטודנטים ימשיכו להשתמש בפייסבוק, טוויטר, לינקדין ושאר הרשתות החברתיות כולל בינג וגוגל וכלי חיפוש אחרים.” יתרה מכך, בהתחברות לרשת ניתן להשתמש בחשבון פייסבוק או Windows Live.

בדומה לרשתות החברתיות ניתן באתר ליצור פרופיל משתמש, לשתף תמונות, סטטוס ותכנים אחרים, לעקוב אחרי חברים ולעשות “לייק” ולהגיב לסטטוסים שלהם. החברים שלנו יוכלו להגיב לחיפושים שלנו וגם לתייג אותם, ישנו פיצ’ר הנקרא Video Party המאפשר לצפות בסרטונים יחד עם חברים וכן ישנו גם “חיפוש חברתי” המאפשר לגלות את החיפושים של אחרים ולשתף נושאים ותחומי עניין.

הרשת הייתה עד כה סגורה ושימשה אונברסיטאות וסטודנטים, אם כי משתמשים יכלו להרשם לרשת בחודשים האחרונים על ידי הזמנות של גולשים אחרים. במיקרוסופט נעשים ניסיונות להיכנס לעולם הרשתות החברתיות עם כלים שונים שהושקו לאחרונה, ואנחנו מנחשים כי עוד צעדים שכאלה צפויים להגיע בקרוב.

לכניסה ל-So.cl

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.