מחשב הטאבלט הראשון מבית מיקרוסופט שהושק בסוף שנה שעברה מראה סימנים של ירידה. מיקרוסופט החלה אמש במהלך של הורדת מחירים עבור ה-Surface RT, הגרסה החלשה יותר המבוססת על מעבדי ARM וכי לפי המחירים בחנויות הרשת, המחיר הממוצע ירד בכ-$150 פחות לגרסת ה-32GB ללא מקלדת במקום $499 שהיה המחיר הרגיל ואילו גרסת ה-64GB ירדה באופן דומה מ-$649 ל-$499. בין החנויות שהורידו מחירים הם הרשתות בסט-ביי וסטפלס בארה”ב ואילו גם באירופה ירד מחירו לכ-330 אירו בממוצע.

ה-Surface RT של מיקרוסופט לא זכה להצלחה רבה ואיכזב רבים מהמשתמשים. במיקרוסופט לא נתנו סיבות אמיתיות למשתמשים מדוע עליהם להעדיף את גרסת ה-RT על פני הגרסה הסטנדרטית של Windowos 8, אך אפשר לומר כי חוסר היכולת של ה-RT לתמוך ביישומים קיימים או בגרסאות קודמות, ההגבלות הביצועים של מעבדי ה-ARM, זיכרון נמוך מהצפוי והמחיר הזהה או לעיתים גבוה מהמתחרים גרם ללקוחות לבחור מותגים אחרים.

במיקרוסופט מכנים את המהלך כמקדם מכירות: “אנחנו רואים הצלחה רבה עם מחיר נמוך ומבצעים שעשינו במהלך החודשים האחרונים על ה-Surface RT בארה”ב ובשווקים חדשים. אנשים שקונים את ה-Surface מתאהבים בו ואנחנו מתרגשים מכל אותם אנשים שמשתפים את ההתרגשות שלהם עם אחרים”, אמרו במיקרוסופט.

Surfce RT הושק ב-26 לאוקטובר אשתקד מציע מסך 10.6 אינצ' IPS ברזולוציה של 1,366×768 בעובי של 9.3 ומשקל 680 גרם. חיי הסוללה שהוא מספק הם עד 10 שעות ומכיל כניסה לכרטיס זיכרון microSD, יציאת USB ויציאת HDMI. בצד הביצועים נמצא את מעבד ה-Tegra 3 מרובע הליבות בתדר 1.3GHz.

קרא עוד:  וואווי עשויה להשיק מחשבים המבוססים על מעבדי ARM

עוד מוקדם לומר האם 30 אחוזי ההנחה הם מבצע מקומי או שמיקרוסופט מעוניינת לחסל את המלאי, אולי כהכנה לדור הבא.