נראה כי לאחרונה כי יותר חברות עם פתרונות אחסון בענן מכריזות על שינויים ושדרוגים לשירותים שלהם, ניתן לומר שמדובר באפקט ה-"גוגל דרייב" (Google Drive), שירות האחסון בענן של גוגל שלמרות שטרם הושק באופן רשמי המתחרות חוששות מהכניסה של גוגל לתחום ונוקטות בצעדים שאמורים למנוע נטישה לטובת החברה ממאונטיין ויו.

גוגל בשטח
על-פי סוכנות הידיעות רויטרס גוגל תשיק את שירות האחסון שלה עוד היום, השירות יציע אחסון בענן בנפח של 5 ג'יגה-בייט, ללא תשלום ועד ל-100 ג'יגה-בייט תמורת תשלום שנתי, אם כי לא נמסר מה תהיה גובה העלות. בנוסף, גוגל החלה להגדיל את נפח האחסון אשר מוצע למשתמשי גוגל דוקס (Google Docs), הנפח גדל מ-1 ג'יגה-בייט ל-5 ג'יגה-בייטץ האם הדבר מבציע על איחוד השירותים, נאלץ להמתין להשקה הרשמית.

על-פי ההדלפות, שירות הגוגל דרייב יהיה במודל של דרופבוקס (Dropbox) ויציע תוכנה על המחשב אשר תסנכרן בין הקבצים המקומיים לאלו בענן, ללא צורך העלאה ידני או התערבות של המשתמש. השירות יהיה זמין באופן מובנה במכשירי האנדרואיד וכפי שניתן היום לשתף קובץ במייל, באותו האופן יהיה ניתן להעלות אותו אל הענן.

דרופבוקס במתח
דרובוקס, מחלוצי חברות האחסון בענן, מציעה למשתמשי מספר חידושים: החברה הכפילה את הנפח שהיא נותנת מתנה למשתמשים שמצרפים משתמשים חדשים מ-256 מגה-בייט ל-512 מגה-בייט. ובאופן מפתיע ההגדלה חלה גם רטרואקטיבי עבור משתמשים שצירפתם בעבר.

קרא עוד:  מיקרוסופט רשמה פטנט לבקר מתפרק המיועד ל-xCloud

כמו-כן, החברה מקלה על השיתוף ומאפשרת ליצור הרשאות לתיקיות וקבצים גם עבור משתמשים אשר לא נרשמו בעבר לשירות באמצעות חיבור עם פייסבוק, כך שתוכלו לשתף חברי הפייסבוק שלכם בקבצים מסויימים גם מבלי להפוך אותם לציבוריים. בנוסף, מאפשרת החברה ליצור "קישורים ציבוריים" אל תיקיות או קבצים, כך שניתן לשתף גם גולשים אשר לא נמנים עם חברי הפייסבוק שלכם, או משתמשי דרופבוקס.

ורק מיקרוסופט לא מתרגשת
בצעד תמוהה נראה כי הענקית מרדמונד לא מתרגשת מהמתחרה העתידי בתחום האחסון בענן ומעתה משתמשים אשר ירשמו לשירות הסקיי דרייב (Sky Drive) יקבלו שטח אחסון בנפח של "רק" 7 ג'יגה-בייט, לעומת 25 ג'יגה אשר הוצע למשתמשים בעבר/ החברה מאפשרת למשתמשים וותיקים של השירות לשמור על נפח האחסון הגבוה ובחינם וזאת בתנאי שיכנסו לאפשרות ה"Manage Storage" בשירות ויפעילו את התוכנית לוותיקים.

בנוסף, משיקה החברה יישום חדש של כונן הסקיי דרייב, אשר בדומה לדרופבוקס מאפשר למשתמשים לגשת אל הקבצים שלהם שמאוחסנים בענן ישירות מתוך סייר הקבצים ואף להעלות קבצים אל הענן באמצעות ממשק הגרירה המוכר. היישום זמין להורדה עבור משתמשי חלונות, Windows Phone, iOS ו-OS X אם כי צורם העדרו של יישום ייעודי עבור משתמשי האנדרואיד.

עדכון: השירות זמין כבר עכשיו. מחליף את גוגל דוקס.