בכל מה שקשור לפטנטים מול חברות אחרות, אנדרואיד היא ללא ספק בעייתית, ו-LG, יצרנית אנדרואיד נוספת שמתחילה לתפוס תאוצה, משלמת את המחיר. כידוע, למיקרוסופט ישנם מספר פטנטים שקשורים אליה, שמערכת האנדרואיד מפרה אותם. בכדי לא ליצור מאבק משפטי, רוב יצרניות מכשירי האנדוראיד "התקפלו" (כולל סמסונג, HTC ועוד) וחתמו עם מיקרוסופט על הסכם רישוי פטנטים.

הפרה החולבת
בהסכם למעשה כל חברה מתחייבת לשלם למיקרוסופט מספר מסוים של דולרים (במקרה של HTC זה $5) על כל מכשיר סלולר שהיא מוכרת. ע"פ ההסכם עם LG, כל מכשיר היא  תמכור אשר יכיל את מערכת האנדרואיד או כרום, יאלץ גם אותה לשלם מספר דולרים למיקרוסופט. בכך הופכת LG ליצרנית ה-11 (והרשימה עוד תגדל) שחותמת על הסכם כזה עם מיקרוסופט ובכך חולשת על כ-70 אחוזים משוק האנדרואיד בארה"ב. למעשה, החברה היחידה שעדיין לא חתמה על הסכם עם מיקרוסופט היא מוטורולה, שכבר תביעה נגדם הוגשה ע"י ענקית התוכנה, כך שסביר כי היא תצטרף בקרוב לרשימה זו.

לא מסתפקת בכסף
מיקרוסופט אף מקדמת את עצמה ובחוזים של HTC וסמסונג הכניסה מספר סעיפים "לא כשרים" שבעצם מאלץ את החברות להשיק מכשירי Windows Phone מידי כמה זמן ולקדם את מערכת ההפעלה ע"י פרסום של אותם מכשירים. כמו כן, גם לאפל ישנה אפשרות ליהנות ממכרה הזהב ששמו אנדרואיד, כשלה אפילו יותר פנטנטים שאנדרואיד מפרה (כולל ה-Slide to unlock המפורסם) מה שיכול לגרום לכך שאפל תקבל סכומים נאים (המוערכים ב-10$) עבור כל מכשיר אנדרואיד שנמכר. מקור נוסף להכנסות רבות כבר אמרנו?