עם הגעת עדכון ה-Windows 8.1, מיקרוסופט מאפשרת לדלג על מסך ההתחל במחשבים שולחניים, ואפילו עושה זאת אוטומטית בעת ההתקנה. למרות התלונות על הממשק האריחים, מיקרוסופט תולה תקוות רבות ביכולות שלהם וכבר מפתחת את הדור הבא: אריחים אינטרקטיביים.

עד כה האריחים בממשק ה-Modern UI הציגו מידע בזמן אמת (Live Tiles) מתוך יישום מסוים ולחיצה עליהם העבירה אותנו ליישום המיועד. כעת קבוצת המחקר של צוות החברה באסיה הציגה יכולת מעניינת במיוחד המוסיפה יכולות נוספות לאריחים ולקבל לא רק מידע מתוך היישום אלא גם מאפשר ביצוע פעולות מסוימות מבלי הצורך להיכנס ליישום.

האריחים החיים הופכים לאינטרקטיבים, וזה אומר כי תוכן האריח משתנה ומציג חיים משל עצמו. ממש כמו ווידג'ט במערכת האנדרואיד ניתן יהיה לדוגמה לגלול ברשימת ההודעות האחרונות שלנו במייל ולהיכנס להודעה מסוימת ישירות דרך האריח. דוגמא נוספת הוא אריח המציג התראות אחרונות מהרשתות החברתיות ולחיצה על החץ הקטן שבתחתית תגדיל את האריח ומשם נוכל להיכנס להתראה מסוימת. אריח נוסף מציג מעין תפריט התחל מקוצה הכולל את כל היישומים המועדפים עלינו או היישומים שנפתחו לאחרונה, אריח אחר מציג את לוח השנה עם אפשרות לעבור בין תצוגת יום, חודש ושנה ולבדוק את הלו”ז שלנו ביום ספציפי ועוד.

בעוד מיקרוסופט לא סיפקה מידע מדויק לגבי הגעתו של יכולות אלה, היא מייעדת את התפריט החדש למחשבי הטאבלטים, מכשירי Windows Phone ו-Xbox One וכפי הנראה האריחים האינטראקטיביים יגיעו יחד עם Windows 9.

קרא עוד:  הערכה: MacBook Pro נוסף יגיע בקרוב עם המקלדת החדשה של אפל