מיקרוסופט (Microsoft), לפי אישור נציג החברה, החלה בהפצת עדכון Creators Update למערכת ההפעלה Windows 10 (חלונות 10) בגרסת המובייל שלה. כפי שדווח בעבר רשימת המכשירים התומכים כוללת 13 דגמים בלבד. בנוסף, רשימת החידושים בעדכון עלולה לאכזב מעט את הלקוחות, שכן החברה החליטה שהעדכון לא יכלול את כל החידושים שהוצגו בגרסה השולחנית שהופצה למחשבים האישיים בתחילת החודש.

בין החידושים שניתן למצוא ב-Windows 10 Mobile Creators Update יש שיפורים לעוזרת האישית Cortona (קורטנה) כמו האפשרות לביצוע פעולות מערכת כדוגמת הנמכת שמע והגברתו, והפעלה קולית של מזהה השירים. בנוסף, Cortona מסוגלת להוסיף תזכורות אשר יחזרו על עצמן על בסיס חודשי ושנתי.

מיקרוסופט שדרגה גם את הדפדפן Edge. התוספת העיקרית היא הטמעת תמיכה בספרים אלקטרוניים והשקת חנות לרכישת הספרים. עם זאת היא בחרה שלא לכלול תכונות שהוצגו בגרסה השולחנית כמו יצירת רשימת צפייה למועד מאוחר יותר. מעבר לכך גם נוספה אפליקציה בשם View 3D להצגת תכנים שנוצרו בידי אפליקציית הצייר החדשה 'צייר בתלת-ממד' (3D Paint), אך מפתיע לראות שדווקא אפליקציית הצייר עצמה אינה כלולה בעדכון – מה שבעצם הופך את אפליקציית התצוגה לכמעט וחסרת תועלת.

לבסוף גם ממשק המשתמש זכה למעט שיפורים כאשר המערכת עצמה צפויה לרוץ בצורה חלקה יותר. תפריט ההגדרות גם נעשה פשוט ויעיל יותר, והוא כעת לידידותי יותר עבור המשתמש המתחיל.

Mobile Creatore Supdate – ממש לא לכולם

כאמור הפצת העדכון החלה ביממה האחרונה, וניתן לבצע את התקנתו דרך תפריט Windows Update. חשוב לזכור כי העדכון הופץ לכל העולם כך שייתכן וייקחו מספר ימים עד אשר יהיה זמין לכולם. בנוסף , כפי שהזכרנו לעיל, רשימת המכשירים אשר יזכו בעדכון Mobile Creators Update קצרה במיוחד. היא כוללת את סדרת Lumia (לומיה) של מיקרוסופט וביניהם Lumia 950 ו-Lumia 950 XL, ואף Lumia 550 שהוכרז במקביל. Lumia 650 יזכה גם כן לשדרג, וגם Lumia 640 ו-Lumia 640 XL. כן מצאו את דרכם לרשימה Trinity NuAns Neo ו-Vaio Phone Biz שמוכר גם כ-VAIO VPB051.

קרא עוד:  שירות Xbox Live מגיע למכשירי iOS ואנדרואיד

מלבד אלה גם Alcatel Idol 4S שהוכרז בפברואר אשתקד יזכה בעדכון וגם Alcatel OneTouch Fierce XL, HP Elite x3, MCJ Madosma Q601 וכן Lenovo Softbank 503LV שהוכרז ביולי בשנה שעברה והיה למכשיר הראשון מבית לנובו (Lenovo) שהריץ Windows 10 Mobile.