זה היה רק עניין של זמן: שעות בודדות לאחר שחרור האמולטור לגרסת האנדרואיד של מיקרוסופט (Microsoft) למכשירים כפולי-מסכים, אתמול החלו לעלות לרשת סרטונים המציגים את הממשק בפעולה.

זק בודן מ-Windows Central התנסה באמולטור והפיק סרטון שמדמה כיצד צפוי הממשק להיראות על מכשיר ה-Surface Duo של מיקרוסופט, שצפוי לצאת בסוף השנה.

כפי שניתן לראות בסרטון, הממשק מריץ את המשגר (Launcher) של מיקרוסופט, כאשר סרגל האפליקציות הנעוצות בתחתית המסך מציג 3 בלבד על כל אחד משני המסכים. בעת פתיחת אפליקציה על אחד המסכים, 3 האפליקציות הנעוצות בתחתית אותו מסך מחליקות אל המסך השני ומצטופפות שם יחד עם 3 האפליקציות האחרות, כדי להמשיך לספק גישה מהירה למה שנחשב בעיני המשתמש לבסיסי (למשל: טלפון, SMS, מצלמה, דפדפן וכו'). אם אחד ממסכי הבית ריק – גם הווידג'טים מהמסך האחר עוברים אליו בעת פתיחת אפליקציה על אותו מסך.

via GIPHY

כל אפליקציה, נפתחת על מסך בודד כברירת מחדל. גרירה שלה אל תוך המסך השני מעבירה אותה אליו, וגרירה אל נקודת המפגש בין שני המסכים 'מותחת' את האפליקציה על שניהם יחד. בסרטון ניתן לראות שכרגע לא כל האפליקציות מוצגות באופן מיטבי על שני המסכים – כך, לדוגמה, דפדפן ה-Edge מציג את התוכן שבאמצע הדף מאחורי השוליים, כך שהטקטס נעלם למעשה. בהמשך כנראה תתקן זאת מיקרוסופט על ידי מעבר להצגת דפי רשת בשיטה בה מסך אחד מתחי מהפיקסל בו האחר נגמר, במקום לנסות ליצור מראה חלק יותר על ידי 'דילוג' על הפיקסלים שבין המסכים.

קרא עוד:  שאומי הכריזה על Mi 10 ו-Mi 10 Pro עם Snapdragon 865 ומסך 90 הרץ

בסרטון אחר, של Neowin, ניתן לראות גם שלא כל האפליקציות תומכות ב'מתיחה' לשני המסכים. כך למשל, אפליקציית מזג האוויר מעבירה את עצמה בין המסכים גם בעת מחוות גרירה אל נקודת המפגש (כפי שניתן לראות ב-3:15):

פרטים נוספים שמתגלים בסרטונים כוללים את היתרונות הצפויים של שני מסכים: אפליקציית אאוטלוק, למשל, תומכת בהצגת רשימת המיילים על מסך אחד ותוכן המייל הנבחר על המסך השני. בעת לחיצה על קישור במייל, הדפדפן ייפתח בחלון האחר, כדי לא להפריע לקריאת המייל. מסך ריבוי המשימות, שנפתח בכל פעם על מסך אחד, מגיב לפי הקשר, כך שגרירת אפליקציה מכל אחד מהמסכים לכיוון המסך השני פותחת אותה על אותו מסך, וגרירתה לכיוון ההפוך סורגת אותה.

עם זאת, כרגע לא הכל עובד חלק. כך, למשל, נראה שבכל פעם שמסך הנעילה נדלק הוא מהבהב פעמיים; התראות על מסך הנעילה מעלימות את השעון, למרות שהן מוצגות על המסך השני; ובעת גרירה של אפליקציה כדי להזיז אותה בין המסכים האייקונים של הלאונצ'ר מהבהבים מעליה. בסרטון שהעלה בודן בטוויטר ניתן אף לראות גם כיצד הממשק קורס באמצע השימוש ומאתחל את האמולטור.

בסך הכל, ההדגמה הראשונית של ממשק המסכים הכפולים מרשימה למדי, ומספקת הצצה למה שניתן לצפות שיהפוך בשנים הקרובות לנפוץ ומובן מאליו במכשירים ניידים.