העדכון הגדול של Windows 8.1 רק שוחרר, אך מיקרוסופט (Microsoft) כבר מזרזת את המשתמשים להתקינו: החברה הודיעה כי על משתמשי חלונות 8.1 להתקין את העדכון החדש למערכת ההפעלה מוקדם ככל האפשר, ולא יאוחר מסוף אפריל. לדברי החברה, העדכון Windows 8.1 Update 1 כולל מספר תיקוני אבטחה ותיקוני באגים שחייבים להיות מותקנים על מנת שניתן יהיה לספק לו עדכונים עתידיים, החל כבר בעדכון של החודש הבא, מאי 2014, העדכון החודשי של מיקרוסופט הכולל לרוב עדכוני אבטחה.

מיקרוסופט מדגישה כי כדי להתקין את העדכון החדש, צריכים בעלי המחשבים המבוססים על חלונות 8.1 להתקין קודם כל את העדכון של חודש מרץ, KB2919442, אם הוא לא הותקן באופן אוטומטי, לכן יש לבצע את כל העדכונים לפני התקנת Update 1 ולכן מי שעדיין לא קיבל את העדכון נדרש לבדוק ב-Windows Update.

העדכון החדש מציע שינויים רבים לממשק המשתמש, אך עדיין לא כולל את השינוי המצופה של הוספת כפתור 'התחל' הוותיק בגרסתו החדשה, שמכילה גם את יישומי הממשק המודרני של חלונות 8. עם זאת, אחד השינויים המקווים כבר כלול בעדכון החדש: אם מערכת ההפעלה מזהה שהיא פועלת במחשב ללא מסך מגע, היא עולה אוטומטית לשולחן העבודה ולא לממשק האריחים.