מיקרוסופט (Microsoft) מעדכנת את עיצוב הלוגו הרשמי של מערכת ההפעלה הפופולרית בעולם, Windows, והאייקונים המלווים עוד 100 יישומים שונים – חלקן נותרו ללא כל שינוי מהותי בעיצובן כבר יותר מעשור. מטרת השינוי, כפי שאנשי החברה מסבירים, היא יצירת מראה נקי ואחיד יותר, תוך שמירה על סגנון מוכר וקל לזיהוי בכדי שלא לגרום לבלבול בקרב מאות מיליוני המשתמשים.

הלוגו הרשמי של מערכת ההפעלה Windows אמנם נשאר במבנה הקיים של ארבעה חלונות, אך מציג כעת מראה מודרני וזוויתי יותר, עם ארבעה גוונים שונים של כחול. יתר האייקונים זוכים לעיצוב דומה, כמו המראה המחודש לאייקונים של תוכנות אופיס (Office) השונות.

"היינו צריכים לשדר מסר של חדשנות ושינוי, תוך שמירה על המאפיינים המוכרים ללקוחות" מסביר ג'ון פרידמן, סגן נשיא עיצוב ומחקר במיקרוסופט, את האתגרים שעמדו בפני צוות הגרפיקה של החברה. "פיתחנו שפה גמישה ופתוחה שיכולה להתאים למגוון סיטואציות שונות, תוך שהיא נותרת נאמנה לחברה".

באשר לעיצוב מערכת ההפעלה עצמה, מיקרוסופט כבר חשפה למעשה את מראה העתיד מבחינתה עם Windows 10X, מערכת הפעלה המותאמת למכשירים מרובי מסכים ונהנית ממראה נקי ודינאמי יותר, ללא מרכיבי העיצוב המיושנים מ-Windows 8 שטרם "נוקו" מהממשק.