בכנס של Nokia שנערך לפני יומיים נחשפנו למכשירי הדגל החדשים של החברה, ה-Lumia 920 וחבריו. כולם, כך נראה, התייחסו יותר מידי להכרזה הגדולה של הערב ולשאלות העולות ממנה לגביי עתידה של חברת Nokia, ופחות נתנו תשומת לב לפרטים ה"שוליים" שמיקרוסופט הטמיעה בתוך מערכת ההפעלה החדשה שלה.

שמועות על אפשרות צילום מסך במכשירים מבוססי Windows Phone קיימים כבר זמן מה, ובכנס של Nokia הן התבררו כנכונות. עד לפני ההכרזה הרשמית של מיקרוסופט, יכולת לצלם מסך הייתה מתאפשרת באמצעות תוסף כזה או אחר למכשירכם, דבר שלעיתים עלול לפגוע בתפקוד המכשיר, מה שמונע רבים מלהתקין אותו. בנוסף ליכולת המרשימה הזו (ציניות, כמובן), נחשפו מספר פיצ'רים נוספים הקשורים בעיקר ליכולת הצילום במערכת, כמעין חיזוק למצלמת ה-PureView שבמכשיר ה-Lumia 920. כך הוצגה אפליקציית מצלמה חדשה עם כמה וכמה אפשרויות חדשות, בניהן "צביטה לזום" (רק שלא ימצאו עצמם בבית המשפט), ו"אפליקציות עדשות" לקבלת תוצאות מידיות בצילום. כמו כן, התווספו הגדרות פנורמיות על ידי שימוש בטכנולוגיית PhotoSynth של מיקרוסופט. גם למצלמה התווספה תכונה שהייתה קיימת שנים אצל המתחרות, וזו האפשרות לצילום מספר תמונות בכמה חלקיקי השנייה ולתת למשתמש לבחור את התמונה שהכי מצאה חן בעיניו. Smart Shoot היא אחת מאפליקציות העדשה המרשימות ביותר שנראו בתערוכה, ומטרתה היא לזהות פריטים זזים בתמונה ולמחוק אותם בלחיצה עליהם. שימושי עבור תיירים שנמצאים הרבה במקומות אותם ירצו להנציח בתמונה שבדרך כלל נהרסת בגלל העוברים והשבים.

קרא עוד:  תדליקו ת'אור: שאומי עובדת על טעינה באנרגיה סולארית

וידאו: Smart Shoot בפעולה

Nokia ו-מיקרוסופט ביצוע שילובים גדולים על מנת להוציא את המיטב ממצלמות ה-PureView של Nokia, ונראה שמצליח להן לא רע. עם המצלמה מבוססת אנדרואיד של סמסונג והמצלמות ההולכות ומשתכללות של Nokia – האם אנחנו נכנסים לתוך עידן ה-"CameraPhone" מבלי להזדקק לעדשה גדולה ומצלמה משוכללת?