בפעם השנייה השנה, מגזין Digital Foundry הצליח לחשוף מידע על קונסולת הדור הבא של מיקרוסופט, המוכרת בשם הקוד פרויקט סקורפיו (Project Scorpio), ובסבב הנוכחי אנו מקבלים פרטים חדשים ומסקרנים במיוחד.

סקורפיו תגיע עם מעבד מותאם אישית בעל 8 ליבות במהירות שעון של 2.3 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 12 ג'יגה-בייט מסוג DDR5 ברוחב פס של 326 ג'יגה-ביט בשנייה. בתחום הגרפי, החשוב יותר, הוא כבר משודרג בהרבה מהדור הנוכחי ומספק כוח עיבוד של 6 טרה-פלופ (TeraFlop) לשנייה, זאת לעומת 1.3 טרה-פלופ בדור הנוכחי. את ההישג המרשים הזה הביאה מיקרוסופט באמצעות עיצוב שבב מותאם אישית הכולל 40 יחידות עיבוד שמהירות השעון שלהם עומדת על היא 1172 מגה-הרץ.

כונן ה-Blu-Ray יישמר מקונסולת ה-Xbox One S, כלומר תומך 4K. זיכרון האחסון של הקונסולה יעמוד על 1 טרה-בייט כאשר סוג הדיסק הקשיח יישאר 2.5 אינץ', אבל עדיין לא ידוע האם הקונסולה תגיע עם אפשרויות הרחבת זיכרון אחרות. החיבורים שיהיו על הקונסולה כוללים יציאת HDMI, שלושה חיבורי USB 3.0, חיבור אודיו דיגיטלי, חיישן אינפרא אדום, ותמיכה בקינקט (Kinect) עם מתאם USB.

ב-Digital Foundry, שגם זכו לצפות בקונסולה פועלת, אמרו שהביצועים הם "מדהימים" כאשר שיחקו במשחק Forza (גרסת הדגמה) ב-60 פריימים לשנייה ברזולוציית 4K, שעבד בצורה מצויינת וחלקה. הם גם סיפקו תמונה מקורית ולא דחוסה של מה שהם ראו על הצג, ובהחלט ניתן לראות שהמשחק נראה מעולה גם ללא שיפורים ויזואליים.

קרא עוד:  המשחק Rainbow Six Siege יושק במקביל ל-PlayStation 5 ו-Xbox Series X

יש לציין שהמשחק רץ על אב טיפוס לכן לא מדובר בייצוג המלא והסופי של סקורפיו. עוד נטען שהודות לעבודה של הצוות במיקרוסופט, הקונסולה כעת קומפקטית יותר, למרות שהיא מכילה מערכת קירור מבוססת אדים, בדומה לטכנולוגיה שנעשה בה שימוש בכרטיסי מסך עוצמתיים כמו ה-GTX 1080.

עם כל ההתלהבות, ב-Digital Foundry אומרים שהקונסולה עוד בתהליכי עבודה והיא עוד לא הגיעה ליעד הביצועים שהוצב לה מראש. פרטים נוספים נקבל בתערוכת הגיימרים E3 2017 שתיערך במהלך חודש יוני הקרוב.

פורסם לראשונה על ידי אריאל רחמימוב ופורסם באתר Vgames