באירוע המפתחים Build 2017, הכריזה היום (ה') מיקרוסופט (Microsoft) על העדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה Windows 10. העדכון שזכה עד כה לשם הקוד Redstone 3, הוא מעתה Fall Creators Update ויגיע לקראת סוף השנה הנוכחית. העדכון החדש ממשיך את Creators Update ששוחרר רק החודש, הנועד לשפר את חווית השימוש ומוסיף יכולות חדשות.

העתק הדבק מהענן

אחד הדברים המסקרנים היא פונקציית לוח העריכה (Clipboard). משתמשים יוכלו לצפות בתוכן שהועתק ממחשבי Windows 10 ישירות במכשיר הנייד שלהם ישירות דרך מקלדת SwiftKey רק בהחלקה. בניגוד ל-Universal Clipboard הקיימת במכשירי אפל (Apple), מיקרוסופט לא תגביל את לוח העריכה רק למכשירים שלה אלא העתקות שבוצעו במחשב יהיו זמינים על כל הפלטפורמות, כולל ביישמי אופיס (Office).

המשיכו מאותו המקום

מיקרוסופט הציגה גם ציר זמן משלה (Timeline) המאפשר למשתמשים לעבוד עם מספר מכשירים ולהמשיך מאותו מקום שהפסיקו. ה-Timeline יהיה מובנה ב-Windows 10 במנהל המשימות שם מוצגים היישומים הפתוחים. כאשר המשתמש עזב את המחשב ועובר למכשיר הנייד, המסייעת הוירטואלית קורטנה (Cortana) תציע לו להמשיך מאותו מקום בדיוק ולפתוח את היישומים הפעילים במחשב האישי.

מיקרוסופט כבר מציעה אפשרות לגלישה בלשוניות הפתוחות במחשב ישירות בנייד, אבל מדובר רק במכשירי Windows 10. החברה רוצה להביא את היכולת הזו לכלל המכשירים, כולל אנדרואיד ו-iOS, זאת במידה והמפתחים יתאימו את היישומים ל-Microsoft Graph. כמובן שקורטנה נדרשת להיות מותקנת בכל המכשירים הפעילים.

קרא עוד:  הטלפון מפריע לריכוז? גוגל מביאה את החידוש הכי חשוב של אנדרואיד 10 לכולם

Windows Story Remix

כעדכון "יצירתיות", מיקרוסופט מביאה ל-Creators Update החדש גם יישום שיאפשר למשתמשים לבטא את עצמם. Windows Story Remix הוא יישום אוניברסלי (Universal Windows Application) אשר יפעל על כל מוצרי מיקרוסופט השונים, ומסוגל ליצור "סיפורים" מכל אוסף התמונות והסרטונים שלנו.

זה מעין יישום לעריכת וידאו, אבל הרבה יותר ידידותי ואוטומטי. ישנן ערכות נושא מוכנות עם מוזיקת רקע, מעברונים ואפקטים מוכנים מראש, רק לבחור את התוכן הרצוי להכניס למצגת והיישום יעשה כמעט הכל בעצמו. Story Remix יוכל לזהות אובייקטים בתמונה כמו מתי ישנו פרצוף שמח או צוחק, ובהתאם לשלב זאת במצגת להתאמה מושלמת.

חידושים נוספים: Fall Creators Update יתמוך לראשונה בבקרי Mixed Reality אשר ישלבו את העולם האמיתי עם העולם הוירטואלי. בקרים אלה יושקו בקרוב ממיטב היצרנים. OneDrive יחדל מלהוריד את כל תוכן הענן מראש, אלא רק את הקבצים להם המשתמש אכן זקוק לו כדי לחסוך את רוחב הפס. המפתחים יוכלו לנצל את Fluent Design System כדי להתאים את היישום שלהם לכל מכשיר, ללא תלות בגודל המסך שלו או יכולות העיבוד.

מתי אצלנו?

Fall Creators Update אינו זמין להתקנה כרגע. בקרוב היא חברי התוכנית Windows Insiders יוכלו להוריד גרסת בטא ראשונה, והשחרור הסופי לא יגיע לפני אוקטובר השנה.