אחד הקרבות היותר מוצלחים לאורך השנים האחרונות מתנהל בשדה פרסומות הוידאו, בלחימה בין אפל (Apple) למיקרוסופט (Microsoft), והפעם זה תורה של האחרונה להגיב. אחרי שבתחילת החודש שחררה אפל פרסומת חדשה ל-iPad Pro (אייפד פרו) עם מסך ה-12.9 אינץ' בו הטאבלט הופך למחשב ברגע שמחברים אליו את המקלדת החכמה החדשה שלו. עכשיו, כאמור, מיקרוסופט משיבה אש עם פרסומת ששמה את ההתיימרות של אפל ללעג.

בפרסומת מוצבים זה לצד זה iPad Pro ו-Surface Pro (סרפס פרו), וביניהם מתנהלת שיחה בקולות של העוזרות האישיות הווירטואליות, Siri (סירי) של אפל ו-Cortana (קורטנה) של מיקרוסופט. Siri חוגגת מסיבה, וכש-Cortana מתעניינת בסיבה, היא מקבלת תשובה שהחגיגה היא על כך שה-iPad Pro קיבל מקלדת, ושזה הופך אותו למחשב, בדיוק כמו ה-Surface Pro.

Cortana לא נותרת חייבת, ומול מסך שחורעלי מצויר 'הפה' של Siri, היא מריצה אפליקציות רבות תוך כדי שהיא שואלת האם שני המכשירים משתווים מבחינת חומרה וביצועים, האם ה-iPad Pro מסוגל להריץ תוכנות מלאות ולא רק גרסאות אפליקציה של Office לדוגמה, והאם יש לו גם משטח עיקוב (Trackpad) ויציאות חיצוניות. על כל השאלות סירי משיבה, "אבל יש לי מקלדת! אבל יש לי מקלדת".

בסרון של מיקרוסופט, ואסור לשכוח את זה, Siri מהר מאוד מבינה שאין שום סיבה למסיבה, וזה שעכשיו ל-iPad Pro יש מקלדת, לא הופך אותו למחשב.

קרא עוד:  אפל השיקה את ה-Solo Pro עם סינון רעשים אקטיבי

https://www.youtube.com/watch?v=o_QWuyX8U18