מיקרוסופט פרסמה את הדוחות הכספיים שלה לרבעון האחרון בו היא רשמה הישג שיא ברווחי החברה, עם 5.87 מיליארד דולרים, גידול של 4 אחוזים בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והרבה מעבר למה שהאנליסטים ציפו. בצד ההכנסות החברה דיווחה על 17.4 מיליארד דולר וגדילה 8 אחוזים בהשוואה לרבעון הקודם אשתקד.

חטיבת הבידור והמכשירים של מיקרוסופט רשמה את הגידול הגדול ביותר עם 45 אחוז משנה לשנה ו-30 אחוז רק ברבעון האחרון, וזאת הודות לקונסולה Xbox 360, בקר חיישני התנועה Kinect וה-Xbox Live.

גם ה-Office 2010 נחשב להצלחה במיקרוסופט עם 100 מיליון רישיונות אשר נמכרו וכן סביבת הענן Office 365 גם כן סייעו למכירות. בתחום מערכות ההפעלה, מיקרוסופט רושמת עלייה של 12 אחוז למערכות השרתים, ו-2 עד 4 אחוז עלייה במכירות של Windows 7 אשר נמכרו למעלה מ-400 מיליון עותקים ברחבי העולם.

“זוהי שנה חזקה של גדילה דו ספרתית ברווחים וזוהו הקרדיט האמיתי לכל עובדי מקירוסופט והשותפים שלנו מסביב לעולם. אנחנו ממשיכים לראות ביקוש חזק בכל מוצרינו, החל מעסקים קטנים כל הדרך עד המפעלים הגדולים.” אמר קווין טרנר, מנהל התפעול הראשי של מיקרוסופט. “המהלך שלנו לכיוון שירותי ענן מוכיח את הגדילה והצורך של Office 365. אנחנו מספקים ללקוחותינו דרכים חזקות למעבר לענן ואנחנו בעמדה טובה לקראת שנה הבאה”.