מייקרוסופט מפתחת את היכולת לקיים ועידות וידאו תלת מימדיות באמצעות תוכנת המסרים הפופולרית שלה – "סקייפ".  במודעת דרושים שמפרסמת החברה באתר שלה, היא מחפשת אחר מהנדס פיתוח תוכנה שישתלב בצוות סטארט-אפ ייחודי. בצוות מפתחים את הטכנולוגיה שתאפשר לקיים ועידות וידאו המדמות את בן השיח המרוחק באמצעות הולוגרמה, כאילו מדובר באדם אמיתי בחדר.

נראה שהפיתוח של מייקרוסופט מסתמך על פרויקט מחקר שלה שהחל לפני יותר משנה. במאמר שפרסמה החברה באפריל אשתקד, היא מתארת כיצד יהיה ניתן להקרין דמות וירטואלית תלת מימדית באמצעות שילוב של הקרנת נקודות אינפרא-אדום ושימוש במקרני צבע שונים. בנוסף מתואר כיול מדוקדק של המערכת המאפשר שיחות פנים אל פנים בין משתתפי הדיון.

בעוד שלחברות כמו "סוני" ו"סיסקו" ישנו פיתרון דומה, מייקרוסופט כנראה עומדת ליישם את הטכנולוגיה שלה באמצעות תוכנת המסרים "סקייפ". באוקטובר 2011 רכשה מייקרוסופט את סקייפ בעלות חסרת תקדים של 8.5 מילארד דולרים ובאתר סקייפ מציינים ש"למייקרוסופט ולסקייפ חלומות גדולים יחדיו…שיחות וידאו מרגשות הן רק ההתחלה". מייקרוסופט לא מציינת מתי תושק הטכנולוגיה החדשה ופרטים נוספים לגביה. ברור שהפיתוח נמצא עוד בחיתוליו, גם בשל העובדה שמייקרוסופט אינה מייעדת תפקיד יעודי עבור אנשי הפיתוח שהיא מחפשת, אלא היא רואה בהם כשותפים לצוות החשיבה שיוביל את הרעיון בכל שלביו.

"רוצה להגדיר מחדש כיצד אנשים נוהגים לתקשר ולעבוד מהבית? לא רק לקיים תקשורת ביניהם, אלא באמת להביא אותם להיות יחד בעזרת טכנולוגיות תוכנה וחומרה?" שואלים מייקרוסופט במודעת הדרושים. "איך הם נראים, איך הם מבטאים את עצמם, כל זה עומד להיות מושפע על ידי פלטפורמה טכנולוגית חדשה ופורצת דרך. בואו להיות מפתחים מובילים  בצוות שיחולל מהפכת תקשורת ויגע במיליונים של לקוחות ברחבי העולם" מבטיחים במייקרוסופט.

קרא עוד:  מי נוחר בלילה? Versa 2 של פיטביט יכול לגלות את זה

אם אתם מפתחים מנוסים מאוד (#C/C++/C) שגם יכולים להוביל פרויקט ארוך טווח, יצירתיים, בעלי המלצות ומוכנים, כמובן, לרילוקיישן – אתם מוזמנים לנסות את מזלכם ולהגיש מועמדות.

הנה פרויקט דומה שבוצע על ידי סוני: