האם Surface, מותג הטאבלטים של חברת מיקרוסופט (Microsoft), עומד לקבל בקרוב תוספת חדשה וקטנה? מדי פעם צצות ועולות שמועות על כך שהחברה מתכננת להוסיף טלפון לליין המצליח, וכעת מצטרף דיווח חדש של עיתונאי אשר טוען כי ראה במו עיניו "אב-טיפוס" של הטלפון בקמפוס של מיקרוסופט.

לפי דיווחים שהתפרסמו השנה, שם הקוד של הפרויקט הוא Juggernaut Alpha שבמרכזו נמצא מכשיר סלולרי שימותג תחת השם Surface, זאת נוסף לליין מכשירי הלומיה (Lumia) שבבעלותה. המכשיר צפוי לכלול מפרט חזק יחסית בעל מסך 5.5 אינץ' ורזולוציית QHD. המכשיר יכלול את מעבד Intel Atom x3 עם 64 ביט, 3 או 4 ג'יגה-בייט של RAM ומצלמת 21 מגה-פיקסל PureView Zeiss בעלת שש עדשות. אליה תצטרף מצלמה קדמית של 8 מגה-פיקסל, מחבר USB-C, נפח אחסון של 64 או 128 ג'יגה-בייט עם אופציית הרחבה של עד ג'יגה-בייט ואפילו עט סטיילוס בנוסח ה-Surface Pen. הוא ירוץ, איך לא, על מערכת ההפעלה האחרונה – Windows 10.

יחד עם זאת, העובדה שמיקרוסופט לא הכריזה על המכשיר באירוע האחרון שקיימה בתחילת החודש, אירוע בו הרחיבה את ליין ה-Surface עם ה-Surface Book, ככל הנראה מעידה על כך שהמכשיר עדיין בפיתוח וכי לא צפוי לראות אור לפחות בחודשים הקרובים.

המקור אגב ביקר במקום כדי לראיין את פאנוס פאנאי, סגן הנשיא של מחלקת הפיתוח במיקרוסופט. במהלך הראיון אף הודה פאנאי כי החברה עובדת על Surface Mini, טאבלט מוקטן בגודל 7 אינץ' שעשוי להצטרף אף הוא למותג.