הנה סרטון שחברת מיקרוסופט (Microsoft) ממש לא הייתה רוצה שתראו: במהלך הרצאה מצולמת שלוותה במצגת על Azure, מערכת ההפעלה בענן של החברה, שהעביר אחד מעובדי החברה, הוא הבחין כי Edge, הדפדפן החדש של מיקרוסופט, נתקע וקורס פעמים רבות. הפתרון: הוא התקין את כרום (Chrome) של גוגל (Google) במקום, והמשיך במצגת.

המצגת נועדה ללמד לקוחות פוטנציאלים איך להעביר אפליקציות ומידע לתוך שרתי הענן של מיקרוסופט. במהלך ההתקנה של כרום העובד לא התבייש והסביר לקהל תוך כדי צחקוק בדיוק מה הוא עושה, וזה נענה בתשואות ובמחיאות כפיים.

כשהגיע העובד לשלב בהתקנה בו אפשר, אם רוצים, לסמן את התיבה 'עזור לגוגל להשתפר על ידי שליחת נתוני שימוש', הוא הצהיר בקול רם כי את זה הוא כבר לא מוכן לעשות, והסיר את הסמן מהמקום הרלוונטי.

לאחר מכן התנצל העובד בפני הנוכחים וטען כי במחשבים שמותקנים במקום בו הוא מרצה, Edge עובד פחות טוב מהגרסה של הדפדפן שמותקנת במחשבים הביתיים, ולכן אין לו ברירה אלא להחליף דפדפן כדי להמשיך במצגת.

אנחנו בטוחים שזה מזכיר לפחות לכמה מכם את את פשלת 'מסך המוות הכחול' שאירעה למנכ"ל לשעבר ביל גייטס, בעת ההשקה של Windows 98 כשניסה להראות כיצד עובדת תכונת ה-Plug'n'Play.

כך או כך, מדובר בסרטון שלא ממש עושה חסד עם נסיונותיה של מיקרוסופט למצב את Edge כדפדפן יעיל ומוביל, וזאת בלשון המעטה. ניתן לראות את כל האירוע כאן, מהדקה ה-37:

קרא עוד:  לא עוזר כלום: Windows 7 לא תעלם עוד הרבה זמן